Początek drugiej fazy rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse Mężczyzn

Po niedawnych zgrupowaniach drużyn narodowych kobiet i mężczyzn, zimowych występach polskich drużyn na turniejach międzynarodowych oraz inauguracji rundy wiosennej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet pora na to, na co z niecierpliwością czekało wielu sympatyków lacrosse’a. W sobotę dziewiątego kwietnia rozpocznie się druga faza Polskiej Ligi Lacrosse mężczyzn.

Drużyny podzielone na grupę złotą i srebrną zadecydują między sobą o ostatecznej kolejności w lidze. Możemy na jakiś czas zapomnieć o podziale geograficznym. Kluby czasem będą zmuszone przemierzyć cały kraj, aby rozegrać dany mecz w celu zdobycia dwóch punktów i uzyskania jak najlepszej lokaty na koniec sezonu. W ścisłej grupie dalej walczącej o tytuł mistrzowski pozostały już tylko cztery ekipy. Która z nich okaże się najlepsza podczas czerwcowego Weekendu Mistrzów?

Kalendarz rozgrywek tak się ułożył, że jednego dnia praktycznie równolegle zostaną rozegrane trzy spotkania. Przypominamy, że po wycofaniu się z ligi klubu AZS Legion Katowice na placu boju pozostało siedem drużyn. Po pierwszej fazie Polskiej Ligi Lacrosse zostały one podzielone na dwie grupy: złotą (Kosynierzy Wrocław, Kraków Kings, Grom Warszawa, Poznań Hussars) oraz srebrną (Spartans Oświęcim, Ravens Łódź, Korsarze Trójmiasto). Cytując regulamin: „Dwie pierwsze drużyny z każdej z dywizji uzyskują awans do grupy złotej. Pierwsza drużyna z dywizji uzyskuje dwa punkty, druga zero. Następnie rozgrywane są mecz i rewanż z drużynami z przeciwnej dywizji.”. Tym samym już na samym początku zespoły z Wrocławia oraz Krakowa posiadają dwupunktową zaliczkę nad swoimi rywalami. Po czterech kolejkach najlepsze dwie drużyny w grupie rozegrają między sobą finał o mistrzostwo Polskiej Ligi Lacrosse. Pozostałe ekipy z najwyższej dywizji powalczą o brązowe medale. Natomiast w grupie srebrnej wszystkie zespoły rozegrają między sobą mecz i rewanż, a wyniki tych meczów stworzą między nimi klasyfikację na miejscach 5-7.

Pierwszy gwizdek zabrzmi o 13:00 we Wrocławiu przy ulicy Sztabowej, miejscu które tydzień temu opanowane zostało przez męską reprezentację Polski. Broniąca tytuł drużyna Kosynierów Wrocław podejmie Grom Warszawa. Faworytem spotkania niewątpliwie będzie gospodarz, który w tym sezonie jest niepokonany. Bez większych problemów zwyciężyli swoją dywizję i pewnie kroczą ku swojemu celowi, jakim jest obrona tytułu mistrzowskiego. Warszawiacy choć nie będą faworytami to łatwo swojej skóry nie sprzedadzą. Podczas pierwszej fazy rozgrywek ulegli tylko drużynie z Krakowa. Na ich korzyść na pewno wpłynie marcowy mecz przeciwko „Królom”, który rozegrali w ramach dokończenia poprzedniej fazy. Dla Kosynierów będzie to pierwszy mecz o stawkę od czterech i pół miesiąca i nie wiadomo jak tak długa przerwa od oficjalnych zmagań wpłynie na ich dyspozycję. Podczas poprzedniego starcia obu ekip w marcu ubiegłego roku Wrocławianie okazali się lepsi 13-3. Nie zapomnijmy jednak, że pozostałe ich pojedynki na przestrzeni ostatnich dwóch lat były szczególnie zacięte, a podczas finału w sezonie 2013/2014 górą byli Warszawiacy.

Relacja tekstowa z meczu dostępna będzie na oficjalnym profilu twitter Kosynierów Wrocław.

Ostatnie pięć meczów ligowych pomiędzy obiema drużynami:

Kosynierzy Wrocław – Grom Warszawa

DATA

WYNIK

Kosynierzy Wrocław : Grom Warszawa 2013-10-19 10 : 8
Grom Warszawa : Kosynierzy Wrocław 2014-04-26 9 : 8
Grom Warszawa : Kosynierzy Wrocław 2014-06-14 10 : 9
Grom Warszawa : Kosynierzy Wrocław 2014-10-11 6 : 8
Kosynierzy Wrocław : Grom Warszawa 2015-03-21 13 : 3

Dwie i pół godziny później, czyli o 15:30 rozpocznie się drugi pojedynek w grupie złotej. Drużyna Kraków Kings podejmie na obiekcie KS Bieżanowianka ekipę Poznań Hussars. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu faworytem będzie gospodarz. Zwycięzca dywizji wschodniej jest do tej pory niepokonany. Mają również za sobą rozegrane dwa mecze w marcu w ramach dokończenia pierwszej fazy rozgrywek, przez co nie będą mogli narzekać na brak zgrania po przerwie zimowej. Poznaniacy mający w składzie obecnych oraz byłych reprezentantów Polski będą chcieli sprawić niespodziankę i wykorzystać słabe strony swojego przeciwnika. Grom Warszawa udowodnił w dwóch poprzednich meczach przeciwko „Królom”, że ci mają problem z utrzymaniem równego i dobrego rytmu podczas całych osiemdziesięciu minut meczu z drużynami z najwyższej półki. Będą jednak mocno zdeterminowani, aby zwyciężyć przed własną publicznością i docelowo zdobyć upragniony cel, jakim jest mistrzostwo Polskiej Ligi Lacrosse. W dwóch ostatnich pojedynkach górą okazywali się Krakowianie. Niemniej tylko mecz z 2015 roku zakończył się ich znaczącą wygraną. Emocji na pewno nie zabraknie.

Relacja tekstowa z meczu dostępna będzie na oficjalnym profilu twitter Kraków Kings.

Ostatnie pięć meczów ligowych pomiędzy obiema drużynami:

Kraków Kings – Poznań Hussars

DATA

WYNIK
Kraków Kings : Poznań Hussars 2013-09-14 7 : 12
Poznań Hussars : Kraków Kings 2013-11-09 10 : 6
Poznań Hussars : Kraków Kings 2014-06-14 9 : 6
Poznań Hussars : Kraków Kings 2014-11-15 4 : 5
Kraków Kings : Poznań Hussars 2015-05-16 7 : 1

O 16:00 w Gdyni przy ulicy Ludwika Zamenhofa dojdzie do pierwszego w sezonie meczu grupy srebrnej. Naprzeciwko siebie spotkają się drużyny Korsarzy Trójmiasto oraz Spartans Oświęcim. Będzie to historyczny pojedynek, oba kluby spotkają się między sobą po raz pierwszy w historii. Gospodarze z pewnością będą chcieli wykorzystać atut własnego boiska oraz zmęczenie swoich przeciwników wynikające z długiej i dalekiej podróży. Zawodnicy Spartans w celu dotarcia na boisko mają do pokonania niecałe 600 kilometrów, jest to praktycznie taka sama odległość jak z Warszawy do Berlina lub z Wrocławia do Wiednia.  Będzie to tym samym nowy rekord w historii Polskiej ligi pod względem długości odległości, jaką ma do pokonania dany klub w drodze na mecz ligowy. Byli medaliści Polskiej Ligi Lacrosse wracający do zmagań ligowych po rocznej przerwie starają się odbudować swoją siłę. Słynący ze swojej waleczności i ostrej gry będą chcieli wywieść z Trójmiasta dwa punkty tym samym robiąc pierwszy krok w celu zdobycia piątego miejsca w tabeli.

Relacja tekstowa z meczu dostępna będzie na oficjalnym profilu twitter Spartans Oświęcim.

 

źródło: Zakrzywionykij.pl
Photo by shutterlax.com/Marta Dziekańska/Sebastian Smelkowski/Lepszypoznan.pl