Intensywny sierpień żeńskiej kadry

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy po prostu nie możemy odmówić i z ogromną przyjemnością udostępniamy łamy naszego portalu gościom, którzy chcąc coś dla nas napisać. Podobnie było tym razem, kiedy zgłosił się do nas koordynator żeńskiej reprezentacji Polski z propozycją napisania zapowiedzi zgrupowania, jakie kadra rozpocznie w najbliższą niedzielę. Oddajemy więc głos i tym razem, sami zabieramy się za lekturę. Wam także polecamy.

Żeńska reprezentacja Polski na Hungarian Women’s Open

W dniach 3-6 sierpnia żeńska reprezentacja Polski przebywała w Budapeszcie, gdzie w położonej kawałek od stolicy Węgier miejscowości Gödöllő, odbyła się pierwsza edycja turnieju Hungarian Women’s Open towarzysząca mistrzostwom Europy mężczyzn w lacrosse. Turniej sam w sobie pozostawił wiele do życzenia, jednak dla nas najważniejsze jest to, że drużyna mogła zmierzyć się z wymagającymi rywalkami, zdobyć bezcenne na tym etapie doświadczenie i rozegrać wspólnie kolejne spotkania.

Każdego dnia zmagań, nasza kadra rozgrywała dwa spotkania. 3.06 odbyły się pojedynki z drużyną gospodarzy – Węgier, zakończony naszym przekonującym zwycięstwem 9:3 oraz z zespołem Belgii, który po emocjonującej końcówce, udało się rozstrzygnąć na naszą korzyść bilansem 6:4.  Drugiego dnia turnieju reprezentacji przyszło zmierzyć się z jedną z najmocniejszych ekip nie tylko na turnieju, ale i w Europie, czyli reprezentacją Niemiec. Pierwsza połowa nie ułożyła się po naszej myśli, ale w drugiej odsłonie spotkania, dziewczyny zaczęły sprawniej realizować uwagi trenerów i ostatecznie skończyło się na porażce 0:13. Chwilę później kadra zmierzyła się z kadrą Norwegii i trzeba przyznać, że było to niezwykle wyrównane spotkanie. Przy wyniku 4:3 dla rywalek, Katarzyna Czarnecka zdobyła wyrównującą bramkę, jednak arbiter dopatrzył się przewinienia i gola nie uznał, wysyłając naszą zawodniczkę na ławkę kar. Niestety, podłamało to trochę nasze dziewczyny, dodając przy okazji skrzydeł rywalkom, które zwiększyły tempo gry i rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść – 7:4.

W tym momencie było już wiadomo, iż straciliśmy szansę na walkę o finał, gdyż nasze miejsce w strefie medalowej zajęły Norweżki. Dziwna drabinka turniejowa sprawiała, że ostatniego dnia zmagań, mieliśmy zmierzyć się z Holandią oraz…ponownie Belgią. Pierwsze ze spotkań, rozgrywane na koszmarnym boisku zakończyło się wygraną rywalek. Trzeba im przyznać, że świetnie odnajdowały się w przepisach gry, wykorzystując wszystkie możliwe paragrafy na swoją korzyść i raz za razem łapiąc naszą defensywę na shooting space. Mecz zakończył się porażką 4:11. Po kilku godzinach przerwy, dziewczyny stawiły się ponownie na murawie, walcząc o szóste miejsce Hungarian Women’s Open. Warto tutaj zaznaczyć, iż przystąpiły do tego meczu w mocno osłabionym składzie, gdyż bez dwóch kontuzjowanych zawodniczek z formacji pomocy. Reprezentacja postawiła sobie za cel zakończenie turnieju z przytupem (i na szóstym miejscu), pokonując swoje rywali aż 12:1. Był to zdecydowanie najlepszych mecz dziewczyn w Budapeszcie, a sytuacje, gdzie Belgijki przez długi czas nie mogły opuścić swojej połowy na długo pozostaną w głowach zawodniczek.

Niestety, nie jestem w stanie podać wam żadnych statystyk, gdyż do tej pory nie otrzymaliśmy takich informacji od organizatorów. Danielu, może jakimś cudem to czytasz, byłoby świetnie otrzymać takie dane!

Podsumowując, turniej Hungarian Women’s Open zakończyliśmy na szóstym miejscu, zostawiając w tyle reprezentacje Włoch, Belgii oraz Węgier. Całą imprezę wygrała kadra Izraela, która w finale pokonała drużynę Austrii.

Zgrupowanie żeńskiej reprezentacji Polski w Tarnowie Podgórnym

Przechodząc do zgrupowania… W dniach 14-21 sierpnia w miejscowości Tarnowo Podgórne, odbędzie się tygodniowe zgrupowanie żeńskiej reprezentacji Polski.

Stawią się na nim dziewczyny, które do tej pory tworzyły szeroką kadrę, grały na turniejach we Wrocławiu, Pradze i Budapeszcie, a teraz pod okiem całego sztabu trenerskiego, powalczą o miejsca w drużynie na drugie półrocze 2016.

Plan treningowy wygląda na bardzo intensywny, trenerzy przewidzieli aż trzy jednostki treningowe każdego dnia (dotyczące samego lacrosse’a), a do tego zajęcia na siłowni, basenie czy gry integracyjne jak beach lacrosse. Będzie to solidny sprawdzian dla naszej drużyny, która wcześniej nie miała styczności z takimi obozami w ramach tworzenia reprezentacji. Mam nadzieję, że dziewczyny poprawią nie tylko swoje umiejętności i kondycję, ale także popracują nad integracją i stworzeniem niesamowitej drużyny, gdyż widać w nich ogromny potencjał.

Jeśli chodzi o sam sztab trenerski, podczas zgrupowania będziemy mieć na miejscu wszystkich jego członków. Pojawi się Timm Stephenson, Jill Dixon, Kaitlyn Kennedy (która niedawno dołączyła do naszej kadry), a także Przemysław Tabor. Oczywiście nie zabraknie także naszego fizjoterapeuty, bez którego na ten momentu trudno jest sobie wyobrazić nasz zespół. Cóż więcej mogę napisać..Szykuje się intensywny tydzień pełen lacrosse – mocno liczę na to, że kiedy 21 sierpnia każdy będzie opuszczał Tarnowo Podgórne, będzie czuł się częścią wspaniałej drużyny jaką jest żeńska reprezentacja Polski.

13876323_824671157668786_4907905053715953441_n

Dodatkowo, jako uzupełnienie tekstu, poprosiliśmy o wypowiedź Kaitlyn Kennedy – jedną z trenerek sztabu szkoleniowego żeńskiej reprezentacji, która była z drużyną w Budapeszcie i pojawi się podczas zgrupowania w Tarnowie Podgórnym. 

– W ubiegłym tygodniu miałam zaszczyt współpracować z żeńską reprezentacją Polski w lacrosse jako asystent trenera głównego podczas 2016 Hungarian Women’s Open in Gödöllő. Praca z tak wyjątkową grupą dziewczyn była dla mnie samą przyjemnością, gdyż każda z nich jest niezwykle oddana wspólnej pasji, chcąc rozwijać się jako zawodniczka i jako drużyna. Dla mnie, jako trenerki, najważniejsze było to, że widziałam postępy dziewczyn z meczu na mecz, poprawiały się w wielu aspektach podczas trwania spotkania. Bardzo ceniły sobie moje razy, starając się natychmiast wprowadzić je do swojej gry. Jestem dumna, że mogę być częścią tego rozwijającego się programu, nie mogąc doczekać się kolejnego odkrywania potencjału całej grupy. Najbliższa okazja już wkrótce, kiedy to w Tarnowie Podgórnym spotkamy się na tygodniowym zgrupowaniu! – komentowała asystentka trenera głównego, Kaitlyn Kennedy.

Autor: Dawid Wójcik
Photo by Marek Stor/shutterlax.com