Łódzkie drużyny lacrosse rekrutują!

18 i 25 lutego – zapisz sobie te daty w kalendarzu, gdyż przed tobą okazja na rozpoczęcie przygody z najszybszym sportem drużynowym na dwóch nogach jakim jest lacrosse i to od razu w męskim oraz żeńskim wydaniu. Łódzkie drużyny – Ravens oraz WolfPack rozpoczynają rekrutację, mającą na celu zwiększenie kadr obu sekcji. W najbliższą sobotę, ze wszystkimi chętnymi spotykamy się w Zespole Szkół Podstawowych numer 5 (ulica Drewnowska 88) o godzinie 12.00. W dniu 25.02 widzimy się natomiast w Liceum Ogólnokształcącym XLVII na ulicy Czernika 1/3 o godzinie 15.00 – każdy z treningów potrwa dwie godziny.

Rekrutację do męskiej drużyny – Ravens Łódź, poprowadzą niezwykle doświadczeni trenerzy z Akademii Lacrosse’a Laxskills, która zajmuje się szkoleniem przyszłych zawodników tej dyscypliny. W jej skład wchodzą Błażej Rokicki, Daniel Smaza oraz Jan Rydzak, czyli postaci będące doskonale znane w polskim środowisku lacrosse, dlatego przychodząc na rekrutację, masz pewność, że trafiasz pod skrzydła prawdziwych fachowców, którzy od samego początku poprowadzą cię właściwą drogą.

plakat_rekrutacja_44

W przypadku żeńskiej drużyny, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki, trening rekrutacyjny zostanie poprowadzony przez zawodniczki Polish National Women’s Team Lacrosse – Annę Lisiecką oraz Alicję Ogorzałek, będące także trenerkami żeńskiej kadry do lat 19. Ich przygoda z lacrossem trwa już blisko dziesięć lat, co czyni je jednymi z najbardziej doświadczonych zawodniczek w kraju – wiadomo, że jeśli się uczyć, to od najlepszych, a podczas tych dwóch weekendów, będziesz mieć do tego idealną okazję.

Czego potrzebujesz, żeby zacząć przygodę z lacrossem?
Tak naprawdę tylko chęci, pozytywnego nastawienia i ubioru sportowego (strój oraz buty na halę) – my zapewniamy cały potrzebny sprzęt, więc wystarczy, iż zarezerwujesz sobie dwie godziny w dwa najbliższe weekendy i w ten sposób rozpoczniesz przygodę, która na pewno odmieni twoje życie! Swoją obecność potwierdź nam najpóźniej do piątku drogą sms’ową, mejlową, telefoniczną lub za pomocą wiadomości na Facebooku, abyśmy mogli przygotować odpowiednią liczbę sprzętu!

Kontakt:
tel: 793 516 105
email: lax.lodz@gmail.com
profil Ravens: Ravens Łódź
profil WolfPack: WolfPack Łódź

Link do wydarzenia: Facebook

– Problemy kadrowe od zawsze towarzyszyły zespołom z Łodzi. Nie każdy pewnie wie, że w naszym mieście trzykrotnie powstawała damska sekcja, jednak ze względu na braki kadrowe rozpadały się po kilku miesiącach. W męskiej ekipie, nawet gdy wygrywaliśmy PLL2, na mecze nie jeździło nas więcej niż 13 osób. Jednak w miarę rozpowszechniania się lacrosse’a w Polsce ludzie stanowiący siłę naszego zespołu odchodzili, a my podążając ślepo za starymi przyzwyczajeniami, czyli nie organizowaliśmy żadnych promocji laxa czy rekrutacji na terenie naszego miasta. Żyjąc w przekonaniu, że jakoś to będzie straciliśmy dobre 3 sezony. Jednak nareszcie przyszedł czas na zmiany!!! Połączone siły Ravens Łódź i Wolfpack Łódź ( niebawem z małą niespodzianką ) z pomocą Laxskills oraz Polskiej Federacji Lacrosse, niebawem mogą sporo namieszać na polskiej scenie. Wszystkich chętnych oczywiście zapraszamy do dołączenia do naszej małej rewolucji! Warto wspomnieć, iż zarówno w męskiej jak i w żeńskiej drużynie grają osoby biorące udział w zgrupowaniach i wyjazdach reprezentacji Polski. Nowym osobom będzie dużo łatwiej zacząć, jeśli mają kogo podpatrywać na treningach, a takimi zawodnikami zdecydowanie mogą być Klaudia Jereczek, która po 6 miesiącach treningu dostała się do żeńskiej reprezentacji Polski oraz Igor Pruchniewski, który po 2 latach przerwy wrócił do kadry i na turnieju noworocznym w Serbii czterokrotnie wpisał się na listę strzelców – podsumowuje jeden z zawodników Ravens Łódź.

Źródło: Materiały prasowe Ravens i WolfPack Łódź
Photo by Ravens Łódź