Przedostatnie zgrupowanie kadry przed TWG!

W pierwszy weekend maja odbyło się przedostatnie zgrupowanie żeńskiej reprezentacji Polski w lacrosse przed The World Games we Wrocławiu. Kadrowiczki zjechały do Tarnowa Podgórnego, żeby pod okiem sztabu szkoleniowego przećwiczyć schematy gry, a także przeanalizować swoje dotychczasowe spotkania.

Obiekty w Tarnowie Podgórnym okazały się niezwykle trafnym wyborem, gdyż po spędzeniu tygodnia w ubiegłym roku w tej miejscowości, kadra ponownie zdecydowała się na ich wybór. Wszystko dzięki dogodnej lokalizacji hotelu, który znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od boiska, zawiera wszystkie niezbędne do udanego zgrupowania udogodnienia, a dodatkowo, jest bardzo elastyczny w podejściu do żeńskiej reprezentacji i jej oczekiwań.

Majowe zgrupowanie zostało podzielone na sześć jednostek: cztery sesje treningowe, sesję ćwiczeń motorycznych na basenie oraz sesję wideo analizy poprzednich spotkań. Dodatkowo, w czasie przerw pomiędzy treningami, dziewczyny znalazły czas na udzielanie wywiadów oraz uzupełnienie folderu reprezentacji Polski na The World Games 2017.

– Po niemalże roku od znamiennego zgrupowania w Tarnowie Podgórnym, podczas którego wybrane zostały dziewczyny reprezentujące Polskę na The World Games, znów miałyśmy okazję biegać na boisku w Tarnowie. Gołym okiem widać jak długą drogę przeszłyśmy. Wstyd przyznać, ale ten niecały rok temu, ćwiczenia, które obecnie nie stanowią dla nas żadnego problemu, sprawiały, że po sesjach treningowych 10 minut siedziałyśmy w krzakach szukając piłek, których po prostu nie łapałyśmy…dzisiaj zamiast skupiać się na podstawach, możemy doskonalić zagrywki, taktykę i technikę oraz pochwalić się zerową ilością zaginionych piłek. Oczywiście jeszcze nie jesteśmy faworytem rozgrywek TWG, ale umiemy pokazać kawał dobrego lakrosa. Musimy tylko trochę szybciej biegać, ale nad tym pracuje już nasza pani Trener! Tak na poważnie to myślę, że ma powody być dumna z progresu, który zrobiłyśmy. Lipy nie ma – podsumowuje rezolutnie Marianna Zielewicz.

Każda jednostka treningowa została poświęcona na przećwiczenie innego aspektu gry – pojedynki jeden na jeden, podwajanie w obronie, pressing czy gra w man-up i man-down. Nad całością przebiegu czuwał sztab szkoleniowy w postaci Kaitlyn Kennedy oraz Przemysława Tabora.

Było to jedno z ostatnich spotkań dziewczyn przed zbliżającymi się wielkimi krokami The World Games, gdzie Polska zmierzy się z reprezentacjami Stanów Zjednoczonych, Australii, Wielkiej Brytanii, Japonii oraz Kanady. Pierwsze spotkania już 27 lipca, a całość imprezy potrwa do 30 lipca 2017 roku.

Kolejne zgrupowanie już w pierwszy weekend czerwca, także w Tarnowie Podgórnym.

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Wacky Penguin Media