Zagraj w lacrosse w Australii!

Uwielbiasz grać w lacrosse, jednak po różnych wojażach z reprezentacją i zespołami po Europie, rozgrywki w Polskiej Lidze Lacrosse nie dostarczają już podobnych emocji? Teraz możesz skorzystać ze świetnej okazji i pograć w laxa w Australii!

Bayswater Lacrosse Club

Bayswater Lacrosse Club urzęduje w zachodniej części Australii. Perth to jedno z trzech miast w tym kraju, które posiadają State League Lacrosse (najwyższy poziom rozgrywek). Oczywiście, także w Sydney czy w Queensland możesz pograć w laxa, ale trzy główne ośrodki to Perth, Melbourne oraz Adelaide.

Bayswater lub “Baysie” jest jednym z najciekawszych klubów w tej części Australii, posiadając jedną z najlepszych drużyn w lidze. Co czyni australijskiego lacrosse’a tak intrygującym to fakt, że z roku na rok przyjeżdża tutaj coraz więcej niesamowitych zawodników, systematycznie zwiększając poziom rozgrywek.

Pierwsze spotkanie w tym roku odbędzie się 29 kwietnia i sezon potrwa do połowy/końca września. Jest to świetna okazja głównie dla graczy z USA, którzy zakończyli rozgrywki NCAA i mają sporą przerwę, jednakże zawodnicy z Polski także mogą sporo zyskać – wystarczy odpuścić play-offy w PLL i PLLK, a australijski lacrosse stoi otworem.

Chcąc spełnić takie marzenie, potrzebować będziemy wizy turystycznej, która kosztuje około 400$, ale jak przekonuje autor tekstu na laxallstars.com, spokojnie jesteśmy w stanie to sobie zwrócić już w pierwszym tygodniu pobytu. Stawka za godzinę pracy jest o niebo wyższa niż w Polsce (a także USA) – zmywanie naczyń w weekendy to płaca 26 dolarów australijskich za godzinę, a w niedzielę płacą podwójnie! Tak więc można otrzymać około 40$ za godzinę czyszczenia talerzy… Oznacza to, że wiza zwróci się wam już po około 10 godzinach pracy…

Skoro mamy już pieniądze to co nam pozostaje? Lokum? Transport? Klub ze swojej strony oferuje mieszkanie w pokoju jednej z rodzin zawodników, więc tutaj mamy sprawę załatwioną – naprawdę, wygląda to wszystko niczym bajka.

Nie wiemy, co więcej musielibyście usłyszeć, żeby dać się namówić. Możecie pograć w lacrosse’a w Australii. Możecie uczyć dzieci grać w laxa. Dorobić sobie i mieszkać tak naprawdę za darmo. W AUSTRALII! Jeśli macie jakieś pytanie, możecie śmiało pisać pod frenchie1344@hotmail.com lub do autora tekstu na brian@laxallstars.com.

Powodzenia!

Źródło: LaxAllStars.com
Photo by LaxAllStars.com

  • Mati

    Ciekaw jestem czy ktoś się skusi….