#4: Gödöllő po naszemu

Najbardziej dramatyczny mecz polskiej reprezentacji na mistrzostwach Europy 2016 za nami (chociaż pewnie jeszcze kilka nam sprezentują!). Kolejny dzień przyniósł kolejne zwycięstwo i umocnienie się na trzecim miejscu w grupie D. Co jeszcze się działo? I co dziać się będzie podczas ME 2016? Zapraszamy do naszego podsumowania, prosto z Gödöllő!

Tym razem zaczniemy niestandardowo gdyż od…

WAŻNA INFORMACJA: Relacja live z poniedziałkowej potyczki z Holandią (start 17:30) podobnie jak wczoraj odbędzie się na naszej stronie. Link znajdziecie około godziny przed spotkaniem na naszym profilu facebookowym!

WYWIAD Z MVP
spotkania z Rosją, czyli Przemkiem Taborem

1. Zostałeś dzisiaj zasłużenie wybrany MVP spotkania. Przede wszystkim gratulujemy, ale powiedz, czy to był twój najlepszy mecz w karierze?

To wspaniale uczucie otrzymać takie wyróżnienie od trenerów reprezentacji, ale to praca całej drużyny złożyła się na końcowy wynik. Zanotowałem 14 interwencji ale nie był to mój najwyższy wynik. Rekord życiowy utrzymuje się
ze spotkania z Kosynierami, kiedy w Krakowie graliśmy dogrywkę po wyniku 9:9 w regulaminowym czasie. Liczba obron miała na pewno dwójkę z przodu.

2. Jak grało się przeciwko takiemu rywalowi jak Rosja?

Rosjanie byli bardzo niewygodnym przeciwnikiem, z racji tego, że są wspomagani w dużej mierze zawodnikami zza wielkiej wody. Ich gra w ataku opierała się na trzech zawodnikach, którzy potrafili oddać silne i celne strzały z dystansu. Sprawili nam dużo problemów jednak wynik pokazał, która drużyna była lepsza.

3. Nastroje w drużynie są bojowe po takim spotkaniu? Jak atmosfera w kadrze?

Jesteśmy w pełni zmobilizowani do następnego meczu. Nasz fizjoterapeuta staje na rzęsach żeby każdy z zawodników był gotowy na następny mecz, z kolei drużyna sama w sobie to świetnie działająca machina, która dobrze naoliwiona przez rodzinną atmosferę tworzy na boisku zgrany zespół. Holandia jest w naszym zasięgu i będziemy chcieli zapewnić sobie awans za wszelką cenę.

Skrót spotkania z Rosją podczas czwartego dnia ME 2016

Wyniki czwartego dnia ME 2016

31 10:00 Francja Finlandia D F4 3:18 (0:6, 0:6, 0:2, 3:4)
32 10:15 Słowenia Hiszpania C F5 2:14 (1:4, 0:1, 0:4, 1:5)
33 11:30 Holandia Słowacja D F1 19:7 (5:1, 4:1, 4:1, 6:4)
34 11:45 Norwegia Austria B F2 14:5 (4:2, 3:0, 4:2, 3:1)
35 13:00 Dania Walia B F4 3:21 (2:5, 0:5, 0:6, 1:5)
36 13:15 Belgia Izrael C F5 4:17 (2:5, 0:6, 1:6, 1:0)
37 14:30 Czechy Węgry A F1 11:5 (5:1, 4:2, 2:2, 0:0)
38 14:45 Rosja Polska D F2 7:8 (1:3, 0:2, 1:2, 5:1)
39 17:30 Szwecja Szwajcaria C F1 3:8 (1:1, 0:2, 1:2, 1:3)
40 17:45 Włochy Łotwa A F2 3:18 (0:6, 0:3, 2:4, 1:5)

Statystyki z meczu Polska vs Rosja (8:7)

(Carver x3, Pernal, Rydzak, Piękoś, Matkowski, Lasoń; Arkhipov x4, Peters, Makarov)

Faceoffy:
5 wygranych w porównaniu do 10 przegranych.

Strzały:
23 vs 33*
wynik z oficjalnej strony, ale na pewno tak to nie wyglądało…

Skuteczność bramkarza:
Przemysław Tabor – puszczone bramki (7), skuteczność obronionych strzałów (67%)
Christian Dzwilewski (wszedł na ostatnie kilka minut) – skuteczność obronionych strzałów (100%)