Poznań Hussars Ladies liderkami PLLK!

Historyczne zwycięstwo Poznań Hussars Ladies nad Kosynierkami Wrocław przesądziło o pierwszym miejscu w tabeli po rundzie jesiennej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet sezonu 2016/17. Po trzech kolejkach spotkań PLLK sytuacja w lidze jest niezwykle ciekawa, gdyż pomiędzy trzema zespołami jest niewielka różnica punktowa, co zapowiada spore emocje podczas rundy wiosennej!

Do rozgrywek w sezonie 2016/17 stanęły standardowo już cztery drużyny – Kosynierki Wrocław, Poznań Hussars Ladies, Korsarki Trójmiasto i Kraków Queens. W tym roku jednak, doszło do sporych zmian w składach, gdyż do ekip mistrzyń i wicemistrzyń Polski dołączyły nowe, młode zawodniczki, których nie mieliśmy jeszcze okazji oglądać wcześniej na ligowych boiskach, natomiast do zespołów z Trójmiasta i Krakowa, przyłączyły się laxerki z innych klubów – kolejno WolfPack Łódź i Sztormu Warszawa, a także AZS Walkirii Katowice.

Przyjrzyjmy się więc kadrom, jakie trenerzy zgłosili na jesienną rundę rozgrywek PLLK:

Kosynierki Wrocław:
Ewa Bańkowska, Karolina Białowąs (C), Ewa Chumięcka, Katarzyna Czarnecka, Katarzyna Foryta, Aneta Grobelna, Grażyna Gładysiewicz, Agata Hawrot, Paulina Jarmolińska, Beata Juchniewicz, Małgorzata Kacperczyk, Agata Lubowiecka (G), Patrycja Malmon, Lucyna Matyja, Katarzyna Newlaczyl, Natalia Pyka, Kamila Sadowska, Karolina Smreczyńska, Joanna Wawrzynów.

Poznań Hussars Ladies:
Maria Bartkowiak, Klaudia Cylna, Joanna Czyż, Marianna Depa, Dorota Dudziak, Krystyna Dudzik, Marta Dziekańska, Anna Gibasiewicz, Beata Janeczko, Katarzyna Kaczmarek, Katarzyna Kaiser, Agnieszka Kosmala, Paulina Majewska (G), Marta Neumann (G), Zuzanna Olejnicka, Olga Skorupka, Klaudia Skwarska, Iga Sobolewska, Daria Świerblewska, Anna Walas, Aleksandra Żbikowska (C), Marianna Zielewicz.

Korsarki Trójmiasto:
Maria Brzyzek (Sztorm Warszawa), Natalia Drozd, Małgorzata Długa, Joanna Franczak, Dorota Hinc, Klaudia Jereczek (WolfPack Łódź / G), Marta Klama (Sztorm Warszawa), Małgorzata Kowalczyk, Justyna Kubowska, Magdalena Kwiatkowska, Karolina Majchrzak (Sztorm Warszawa), Magdalena Milczarek, Andrea Molenda, Agnieszka Nagórna, Alicja Ogorzałek (Sztorm Warszawa), Paulina Piotrowska (C), Ewa Ruka (Sztorm Warszawa), Karolina Stenka, Maja Stenka, Izabela Uchańska, Aleksandra Walczyńska (Sztorm Warszawa), Katarzyna Wałuto.

Kraków Queens:
Dominika Bednarska, Ewa Bubula (G), Dominika Buchta (AZS Walkirie Katowice), Paulina Buk (AZS Walkirie Katowice / G), Karolina Czarnota (C), Anna Czauderna (AZS Walkirie Katowice), Anna Filar, (AZS Walkirie Katowice), Zuzanna Handwerker (AZS Walkirie Katowice), Anna Horyza, Anna Kaciczak, Iwona Kłosek (AZS Walkirie Katowice), Anna Lisiecka (AZS Walkirie Katowice), Ewa Madejewska, Kaja Mucha, Kaja Piotrowska, Ewelina Ptak, Anna Sosin, Anna Traciak, Edyta Zeiler (AZS Walkirie Katowice).

Wróżenie z fusów, czyli jesień w PLLK

Mieliśmy swoje prawdy, jednak boisko postanowiło z nich lekko zakpić, pokazując, że w tym sezonie, wszystko jest możliwe i wytypowanie faworytów będzie tak łatwe jak trafienie szóstki w LOTTO. Już pierwszy turniej PLLK przyniósł niespodziankę. O ile wszyscy spodziewali się wysokiego zwycięstwa mistrzyń z Wrocławia w starciu z nieopierzonymi zawodniczkami z Krakowa i Katowic (19:1) to już remisu w starciu drugiej z trzecią drużyną poprzedniego sezonu nie typował nikt. Tymczasem wzmocnione trzema reprezentantkami Polski Korsarki Trójmiasto nie tylko postawiły się rywalkom z Poznania, ale na chwilę przed końcem spotkania prowadziły 6:5 i były o krok od sprawienia sensacji. Przed porażką Ladies uratowała kapitan drużyny, Aleksandra Żbikowska, jednak trudno mówić tutaj o wykonaniu planu, kiedy po pierwszym turnieju ligowym, marzące o mistrzostwie dziewczyny z Poznania zgromadziły zaledwie półtora punktu. Swój plan natomiast wykonały Kosynierki, pewnie pokonując Kraków Queens i wskakując tym samym na pierwsze miejsce w tabeli PLKK z pokaźnym bilansem bramek.

Przed drugim turniejem, tym razem we Wrocławiu, spodziewano się kolejnych niespodzianek ze strony Korsarek, jednak ponownie, ligowe boiska postanowiły ze wszystkich zakpić. Najpierw za sprawą meczu Poznań Hussars Ladies vs Kosynierki Wrocław, gdzie po pierwszym turnieju, spodziewano się pewnej wygranej mistrzyń. Tymczasem lepiej w ten pojedynek weszły przyjezdne, które za sprawą Agnieszki Kosmali wyprowadziły kilka celnych ciosów. Na trafienia Poznania, prowadzone przez Jana Rydzaka Kosynierki zdołały odpowiedzieć trafieniami Katarzyny Newlaczyl oraz Katarzyny Foryty, jednak po golach Olgi Skorupki i Klaudii Skwarskiej, sprawa była już przesądzona i sensacyjny wynik stał się faktem. 5:3 dla Ladies to pierwsza wygrana ekipy z Poznania w historii potyczek z Kosami, a zwycięstwo na terenie rywalek zawsze smakuje wybornie.

Kolejny mecz to kolejna niespodzianka, jednak tym razem znowu nie za sprawą Korsarek Trójmiasto. A właściwie to po części z ich udziałem. Trzecia ekipa poprzedniego sezonu we Wrocławiu stawiła się w mocno okrojonym, dziewięcioosobowym składzie, gdzie na próżno można było szukać zawodniczek ze Sztormu Warszawa, które zmagają się z urazami. W meczu z Kraków Queens to Królowe pierwsze wyszły na prowadzenie za sprawą Karoliny Czarnoty, jednak po chwili, dzięki wybornej współpracy dwójki atakujących – Magdaleny Milczarek i Agnieszki Nagórnej, Trójmiasto wygrywało już 3:1. Sprawa końcowego wyniku do ostatnich sekund pozostawała otwarta, jednakże nieskuteczność pod bramką Klaudii Jereczek sprawiła, że Queens ostatecznie przegrały to spotkanie 5:6 i musiały obejść się smakiem, nie inkasując w tym meczu punktów za wygraną.

Dwa ostatnie mecze przeszły po cichu do historii. Pewne wygrane faworytów – Ladies z Queens 15:2 oraz Kosynierek z Korsarkami 9:1 nie zdziwiły nikogo i nie zamieszały w tabeli. Spójrzmy więc, jak wygląda komplet wyników po rundzie jesiennej.

I Turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet
Poznań, 22.10.2016

MVP_ZbikPoznań Hussars Ladies – Korsarki Trójmiasto 6:6
Aleksandra Żbikowska (2 gole), Agnieszka Kosmala (2 gole), Zuzanna Olejnicka (1 gol), Klaudia Skwarska (1 gol);

Magdalena Milczarek (3 gole), Aleksandra Walczyńska (1 gol), Paulina Piotrowska (1 gol), Alicja Ogorzałek (1 gol)


MVP: Aleksandra Żbikowska

 

 

 

 

MVP_AsiaKraków Queens – Kosynierki Wrocław 1:19
Karolina Czarnota (1 gol);

Joanna Wawrzynów (5 goli), Katarzyna Newlaczyl (4 gole), Katarzyna Foryta (3 gole), Małgorzata Kacperczyk (3 gole), Beata Zięba (2 gole), Lucyna Matyja (1 gol), Aneta Grobelna (1 gol)

MVP: Joanna Wawrzynów


II Turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet
Wrocław, 6.11.2016

 

MVP_SadziaKosynierki Wrocław – Poznań Hussars Ladies 3:5
Katarzyna Newlaczyl (2 gole), Katarzyna Foryta (1 gol);

Agnieszka Kosmala (3 gole), Olga Skorupka (1 gol), Klaudia Skwarska (1 gol)

MVP: Kamila Sadowska

 

 

 

 

 

MVP_CzarnotkaKorsarki Trójmiasto – Kraków Queens 6:5
Agnieszka Nagórna (4 gole), Magdalena Milczarek (2 gole);

Karolina Czarnota (3 gole), Ewa Madejewska (2 gole)

MVP: Karolina Czarnota

 

 

 

 

 

MVP_SkorupkaKraków Queens – Poznań Hussars Ladies 2:15

Karolina Czarnota (1 gol), Ewa Madejewska (1 gol);

Olga Skorupka (7 goli), Agnieszka Kosmala (2 gole), Aleksandra Żbikowska (1 gol), Iga Sobolewska (2 gole), Krystyna Dudzik (2 gole), Anna Walas (1)

MVP: Olga Skorupka

 

 

 

 

MVP_ForytaKorsarki Trójmiasto – Kosynierki Wrocław 1:9
Agnieszka Nagórna (1 gol);

Joanna Wawrzynów (4 gole), Katarzyna Foryta (2 gole), Katarzyna Newlaczyl (1 gol), Kamila Sadowska (1 gol), Katarzyna Czarnecka (1 gol)

MVP: Katarzyna Foryta

 

 

 

 

TABELA PO RUNDZIE JESIENNEJ

MIEJSCE DRUŻYNA MECZE PUNKTY BRAMKI
1 Poznań Hussars Ladies 3 5,5 26:11
2 Kosynierki Wrocław 3 5 31:7
3 Korsarki Trójmiasto 3 4,5 13:20
4 Kraków Queens 3 3 7:40

Przypominamy, iż za zwycięstwo drużyna otrzymuje 2 pkt., za remis 1,5 pkt., za porażkę 1 pkt., a za walkower 0 pkt.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW PO RUNDZIE JESIENNEJ

MIEJSCE ZAWODNICZKA BRAMKI MECZE
1 Joanna Wawrzynów 9 3
2 Olga Skorupka 8 2
3 Agnieszka Kosmala 7 3
Katarzyna Newlaczyl 7 3
4 Katarzyna Foryta 6 3
5 Agnieszka Nagórna 5 2
Magdalena Milczarek 5 3
Karolina Czarnota 5 3

Na ligowe boiska, żeńskie drużyny powrócą na wiosnę, a spoglądając na ligową tabelę, wyniki rundy jesiennej i mocną poprawę jakościową wszystkich zespołów, możemy być pewni, iż zapowiada się najciekawszy sezon rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse w historii. Czy Kosynierki Wrocław zdołają obronić mistrzostwo? Czy Poznań Hussars Ladies utrzymają prowadzenie w tabeli, detronizując swoje największe rywalki? Czy Korsarki Trójmiasto pokrzyżują szyki Kosom i Ladies? I czy Kraków Queens przy wsparciu Walkirii Katowice zdołają wreszcie coś ugrać? Odpowiedzi na te pytania poznamy dopiero za kilka miesięcy…

Tymczasem, zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej zakładki -> PLLK, gdzie znajdziecie aktualne składy drużyn, wyniki turniejów ligowych, tabelę oraz różne klasyfikację! Miłego buszowania!

Źródło: ZakrzywionyKij

  • Mati

    gratuluje niezwykłych meczy i ciekawych widowisk. proszę o sprawdzenie informacji czyw Kosynierkach kapiatanem nie jest ‚Kaja Białowąs’ a nie ‚Karolina’.
    Pozdrawiam lacrossowiczki i udanej rundy wiosennej dla wszystkich.