Zapowiedź: Spartans vs Kings, czyli walka o finał PLL

W najbliższą niedzielę (04.06) do Oświęcimia przyjadą Królowie z Krakowa. Tym samym już po raz ostatni w tym sezonie odbędą się Derby Małopolski w ramach Polskiej Ligi Lacrosse. O 14:00 na stadionie KS Soła Oświęcim swoje kije skrzyżują Spartanie, którym coraz lepiej idzie w lidze i Królowie, którzy są już jedną drogą w finale Mistrzostw Polski.

W niedzielę odbędzie się ostanie spotkanie Spartan w ramach Polskiej Ligi Lacrosse 2016/2017 w Oświęcimiu. Ostatni mecz w Krakowie w ramach półfinału Mistrzostw Polski, Spartanie przegrali 7:2 z miejscowymi Kings. Teraz żeby myśleć o awansie do wielkiego finału Mistrzostw Polski muszą odrobić pięciobramkową stratę i wygrać mecz z gośćmi. Królowie na pewno nie przyjadą bronić wyniku, tylko będą chcieli zwiększyć ilość strzelonych bramek i udowodnić, że to im należy się wyższe miejsce „na pudle”. Spartanie już raz w historii zdobyli medal, dlatego i tym razem będą walczyli do samego końca o każdą piłkę, żeby jednak pokonać Kraków i zagrać w finale o złoto. Ten mecz to jak zwykle emocje, walka do końca i nieustępliwość z obu stron.

04_06_osw_krk

Możemy spodziewać się twardej gry z obu stron. Spartanie na pewno wyciągnęli wnioski z ostatniej potyczki z Krakowa. Wyeliminowali błędy, przeanalizowali ustawienie i na pewno wyjdą silniejsi na boisko. Krakowianie ze swoją żelazną konsekwencją będą grali swoje, od samego początku będą chcieli zaatakować twardo i efektownie, dlatego emocje będą do samego końca.

TRANSMISJA LIVE DOSTĘPNA BĘDZIE POD TYM LINKIEM!

WYPOWIEDZI

– Mecze Oświęcimian z Krakowem zawsze należą do tzw. smaczków lacrossowego światka. Obecnie Królowie są od nas lepsi i ostatnie mecze niestety przegrywamy, ale patrząc na wyniki, przebieg meczów i to jakie wymagania im stawiamy, mam wrażenie że wygrane nie przychodzą im już tak łatwo. Teraz te mecze mają inną stawkę, nasza wygrana oznacza historyczny sukces i co najmniej srebro. Porażka to walka o brąz z Gromem Warszawa. Dopracowaliśmy nasze zagrywki w zależności od ustawienia na boisku, a także pracujemy nad kolejnymi zaskakującymi akcjami. Niezależnie od tego zawsze dajemy z siebie 120% i tym razem nie będzie inaczej. Przed własna publicznością będziemy chcieli pokazać, że nasza obecność w „czwórce” nie jest przypadkowa. Mecz będzie efektowny i bardzo ciekawy, dlatego zapraszamy wszystkich fanów na stadion KS Soła w Oświęcimiu. A ci, którzy niestety nie będą mogli nas oglądać na żywo, zobaczą transmisję live video w internecie – zapowiada napastnik LC Spartans Oświęcim, Dariusz Czerwik.

– Mecze z oświęcimską drużyną zawsze budzą spore emocje, bez względu na to o jaką stawkę są rozgrywane. W niedzielę, gdy Spartans nie będą mieli nic do stracenia możemy spodziewać się jeszcze cięższych warunków niż zwykle. Do Oświęcimia jedziemy z nastawieniem, że będzie to bardzo trudny mecz. Mecz, który może mieć wiele oblicz o których przekonamy się już niebawem – dodaje Michał Zalas z Kraków Kings.

LC SPARTANS OŚWIĘCIM vs KRAKÓW KINGS
4.06.2017, start 14.00
KS „SOŁA” Oświęcim, ul. Przeczna 2

TRANSMISJA LIVE DOSTĘPNA BĘDZIE POD TYM LINKIEM!

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Exize