Zapowiedź: Spartans Oświęcim vs Ułani Lublin

Pierwszy domowy mecz w tym roku rozegrają Spartans Oświęcim, którzy na własnym boisku podejmą drużynę Ułanów Lublin. Warto zaznaczyć, iż będzie to dopiero ich drugi pojedynek w historii. Wcześniej oba zespoły spotkały się w październiku ubiegłego roku w Lublinie, kiedy to Spartans wygrali 15-0. Kto tym razem okaże się lepszy? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie!

KARTKA Z KALENDARZA

Dziesiątego października 2016 roku podczas trzeciego weekendu Polskiej Ligi Lacrosse grupy wschodniej na boisku w Lublinie oba zespoły zmierzyły się po raz pierwszy raz w historii. Na próżno szukać statystyk z ich bezpośrednich pojedynków we wszelakich wcześniejszych turniejach, meczach towarzyskich lub starciach ligowych, gdyż po prostu takowych nie było.

Trzeba przyznać, że mecz sprzed pięciu miesięcy był stosunkowo jednostronny. Goście mający wtedy ambicje skończyć pierwszą fazę rozgrywek w czołowej dwójce swojej grupy nie zamierzali odpuszczać. Pojechali na wschód Polski praktycznie w najsilniejszemu ustawieniu. Na boisku jedynie potwierdzili swoją wyższość. Już po pierwszej połowie prowadzili 9-0, co dawało oznaki, że to nie będzie udany dzień dla Ułanów.

Siłą napędową gości były praktycznie trzy osoby. Wybrany przez sędziów spotkania za najlepszego zawodnika meczu – Jakub Klimas, który zdobył dwie bramki oraz cztery asysty. Łukasz Wabik strzelił trzy gole przy jednej asyście, a Jakub Chwierut będący najskuteczniejszym tego dnia pokonał bramkarza rywali aż sześciokrotnie, dodając do tego dorobku jedną asystę. Jeśli w niedzielę będą w podobnej formie to ich trener nie będzie musiał się martwić o postawę swojej drużyny w ataku.

Warto podkreślić, że nie brakował w tym meczu agresywnej gry, nikt nie odpuszczał nawet na milimetr. Efektem tego była kara meczu jaką arbitrzy dali obrońcy gospodarzy – Michałowi Bochniakowi za nadmierną brutalność.

Przemeblowania po zimie

Drużyna z Lublina wystąpi w niedzielę w zmienionym w porównaniu do jesiennych zmagań składzie. Podczas zimowej przerwy w rozgrywkach swoje buty na kołku kije do szafy definitywnie postanowili odstawić Dariusz Cieniuch (niegdyś trener Ułanów), Paweł Cichocki oraz Sławomir Sobota. Dodatkowo do Oświęcimia nie pojadą obecni szkoleniowcy – Rafał Doroszczuk oraz Michał Borowiński. Zabraknie również etatowego bramkarza, czyli Tomasza Urbanowicza. Między słupkami zastąpi go Daniel Kusy, dla którego będzie to debiut w tej roli. Nie zabraknie również nowych twarzy. Lublinianie wykorzystali fakt wycofania się z ligi klubu Ravens Łódź i zgłosili do końca sezonu ich trzech dotychczasowych graczy: Bartosza Maćkowiaka, Piotra Granczka oraz Antoniego Jędrzejczaka.

Ekipa Spartans wraca na ligowe boiska w niezmienionym zestawieniu. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to na powrót po kontuzji do pełni sił Daniela Węgrzyka. Były mistrz Polski w barwach Kosynierów Wrocław podczas turnieju noworocznego w Belgradzie udowodnił, że po urazie nie ma już śladu.

 WYPOWIEDZI

– Po przerwie zimowej wracam na boiska ligowe. W zaległym meczu zagramy z drużyną Spartans na dobrze nam znanym obiekcie. Niestety po przerwie zimowej nasza kadra uległa znacznej przebudowie. Z gry zrezygnowali definitywnie Dariusz Cieniuch, Paweł Cichocki oraz Sławomir Sobota. Nowym nabytkiem jest Krystian Wójtowicz, ale on dopiero stawia swoje pierwsze kroki w lacrosse. W najbliższym meczu zabraknie Rafała Doroszczuka, Michała Borowińskiego (dwójki trenerów oraz bramkarza Tomasza Urbanowicza, którego zastąpi Daniel Kusy. Dodatkowo w naszym składzie pojawi się trzech zawodników z Łodzi którzy zostali zatwierdzeni do rozgrywek w rundzie wiosennej. Są to Bartosz Maćkowiak, Piotr Granczka oraz Antoni Jędrzejczak. Pomimo problemów kadrowych zrobiliśmy wszystko aby ten mecz doszedł do skutku. W niedzielę na stadionie Soła zamierzamy się dobrze bawić. – tłumaczy kapitan Ułanów Lublin, Przemysław Gomuła.

– Mecz z Ułanami będzie dla nas zakończeniem rundy jesiennej, a zarazem pierwszym meczem po długiej zimie. Na boisku pokażemy, że nie przespaliśmy okresu zimowego i postaramy się przetestować trenowane zagrywki taktyczne. Będziemy grali u siebie i przy własnej publiczności co dodatkowo nas cieszy i motywuje. Szanujemy naszego rywala, ale nie ukrywam, że postaramy się zdominować to spotkanie od pierwszego do ostatniego gwizdka. Wszyscy nasi zawodnicy są głodni ostrej gry po bardzo długiej przerwie i z pewnością warto będzie zobaczyć niedzielne widowisko, na które wszystkich serdecznie zapraszamy! – ocenia pomocnik Spartans Oświęcim, Łukasz Wabik.

Spartans Oświęcim – Ułani Lublin
19.03.2017, start o 13:00
Przeczna 2, Oświęcim

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Exize