Zapowiedź: Spartans Oświęcim – Poznań Hussars

Faza grupowa Polskiej Ligi Lacrosse już za nami i w najbliższą niedzielę (2.04.2017) do Oświęcimia przyjadą zawodnicy Poznań Hussars, żeby stoczyć walkę z miejscowymi Spartans o awans do półfinału mistrzostw Polski PLL w sezonie 2016/2017. Zapowiada się emocjonujące widowisko, a na widzów czeka mnóstwo twardego lacrosse’a!

KARTKA Z KALENDARZA

Historia starć pomiędzy Spartanami i Husarzami jest dosyć jednostronna. Na razie jeszcze ani razu nie udało się wygrać Spartanom z zawodnikami z Wielkopolski. Z każdej potyczki poznaniacy wychodzili zwycięsko, choć niektóre mecze były bardzo wyrównane i do samego końca wynik był otwarty.

Spartanie przeciwko Hussars ostatni raz grali w sezonie 2013/2014. Później podczas rocznej przerwy zawodnicy z Oświęcimia zasilili szeregi drużyny z Wielkopolski, co skończyło się czwartym miejscem w PLL 2014/2015. Po dwóch latach przerwy znów Spartanie i Husarzy spotkają się na boisku. Tym razem obie ekipy będą walczyły o awans do półfinału Mistrzostw Polski, skąd już coraz bliżej do medalu. Każda z drużyn jest mocno zmotywowana i zdeterminowana do osiągnięcia sukcesu.

CZAS NA ZMIANY?

Ekipa z Oświęcimia przez ostatni okres bardzo przebudowana i odświeżona, stała się jeszcze większym i silniejszym kolektywem. Patrząc na wyniki spotkań z tego sezonu z zespołami z Krakowa i Warszawy można śmiało typować ich do walki w „czwórce”. Drużyna z Poznania też nie jest tą samą, która jeszcze kilka lat temu zdobywała medale. Ostatnio Hussars zaliczyli kilka zwycięstw w swojej dywizji i na pewno przez zimę przygotowywali się żeby jak najlepiej wejść w rundę pucharową. Oświęcimianie mieli mniej wygranych, a ostatni mecz z Lublinem, który miał być sprawdzeniem zimowego przygotowania, nie odbył się. Dla Spartan to będzie pierwszy mecz po zimowej przerwie.

Po niedzielnym meczu, oświęcimianie jadą do Poznania na rewanż. Po dwumeczu okaże się kto lepiej przepracował zimę, kto miał więcej sił i lepszą technikę, a także komu sprzyjało szczęście.

WYPOWIEDZI

– Dawno nie spotykaliśmy się z chłopakami z Poznania na boisku. Co nieco wiemy, co się u nich działo, ale nie wiemy jakie miało to przełożenie na grę. U nas też się troszkę pozmieniało w porównaniu do poprzedniego sezonu. Obecnie mamy najliczniejszą i chyba najsilniejszą paczkę w historii i chcemy to pokazać w najbliższą niedzielę. Mamy w tyle głowy, że ekipa z Poznania to nie byle kto, mają doświadczenie, ogranie, siłę, kondycję i determinację, ale my też nie oddamy pola bez walki i można spodziewać się emocji do samego końca. Liczymy na wygraną i na awans do „czwórki”. Zapraszamy do Oświęcimia na kawał dobrego i ostrego lacrosse, na pewno kibice nie będą się nudzili – komentuje Dariusz Czerwik, napastnik LC Spartans Oświęcim.

Mecz ze Spartans to dla nas duża zagadka. Ostatni raz mierzyliśmy się z drużyną z Oświęcimia niemal trzy lata temu, stąd ciężko nam coś wyrokować na temat strategii czy aktualnej dyspozycji. Forma Spartans jest tym większą zagadką, że w tym roku nie rozegrali oni ani jednego spotkania ze względu na walkower w meczu z Ułanami. Spodziewamy się solidnej gry w defensywie oraz bardzo fizycznego starcia. Czy nasze przewidywania okażą się słuszne zobaczymy w niedzielę – dodaje trener Poznań Hussars, Kacper Jankowski.

Spartans Oświęcim vs Poznań Hussars
02.04.2017, początek 13:30
KS Soła Oświęcim, ul. Przeczna 2

Źródło: ZakrzywionyKij.pl / Materiały prasowe Spartans Oświęcim
Photo by Exize