Zapowiedź: Ułani Lublin vs Grom Warszawa

Ostatnie domowe spotkanie w tym roku to plan na niedzielny poranek dla drużyny Ułani Lublin, którzy na własnym obiekcie podejmą wicelidera Dywizji Wschodniej, Grom Warszawa. Dla gospodarzy to idealna okazja, żeby zrehabilitować się za wcześniejszą, wysoką porażkę, natomiast dla gości szansa, żeby rok 2016 zakończyć przekonującą wygraną.

KARTKA Z KALENDARZA

Inauguracyjne spotkanie Ułanów Lublin w sezonie 2016/17 w Polskiej Lidze Lacrosse przypadło właśnie na wyjazdową potyczkę z Gromem Warszawa, jednak goście nie spodziewali się aż tak przykrego powitania z rozgrywkami. Porażka 29:1 niejednej drużynie podcięłaby skrzydła, zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się wynikom dwóch pierwszych kwart – 10:0 i 10:0. Skoro o podcinaniu mowa, inaczej jest z ekipą Ułanów, którzy doskonale znają swoją rolę outsidera i zamierzają wyciągnąć z tego sezonu jak najwięcej w kwestii rozwoju swojej drużyny.

Po pierwszym meczu, nie odwiesili kijków i butów na kołek, tylko jeszcze bardziej zmotywowali się do pracy, aby w kolejnym starciu, po prostu zaprezentować się lepiej. Teraz ponownie zmierzą się z Gromem, który zacięcie rywalizuje w korespondencyjnym pojedynku z Kraków Kings o pierwsze miejsce w Dywizji Wschodniej.

Ekipa z Warszawy dobrze rozpoczęła ten sezon, wygrywając swoje dwa pierwsze ligowe mecze i ulegając dopiero Królom na ich terenie 7:12. Późniejsza wygrana ze Spartans pozwoliła dotrzymać tempa rywalom z Małopolski, jednak tutaj wszystko rozegra się w bezpośrednim starciu.

PORA NA REHABILITACJĘ

Po czterech kolejkach Dywizji Zachodniej, gospodarze niedzielnego starcia zajmują ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie cztery porażki i bilans bramkowy 2:61. Oczywiście w każdym sporcie zawsze chodzi o wynik, jednak w przypadku drużyny z Lublina, jest to sprawa drugorzędna, gdyż Ułani w swoim pierwszym sezonie w Polskiej Lidze Lacrosse stawiają przede wszystkim na rozwój i ogrywanie nowych zawodników. Nikt w zespole nie oczekuje cudów i wygrywania spotkań, tym bardziej, iż los wrzucił ich do niezwykle wymagającej grupy z niezwykle silnymi przeciwnikami, będącymi kandydatami do medali PLL w sezonie 2016/17. W ostatnim domowym w tej rundzie meczu, Ułani Lublin na pewno będą chcieli zrehabilitować się za wysoką porażkę w poprzednim spotkaniu z Gromem Warszawa i chociaż na wygraną w lidze, przyjdzie im pewnie poczekać do wiosny, wykorzystanie własnego terenu oraz wsparcia kibiców, może dodać im skrzydeł, potrzebnych do zatarcia ogromnych różnic pomiędzy niedzielnymi rywalami.

Jak informuje nas menedżer drużyny, pani Beata Sobota, kadra meczowa na potyczkę z Gromem wygląda następująco:
Trener: Rafał Doroszczuk (pomocnik), Michał Borowiński (napastnik)
Bramkarz: Tomasz Urbanowicz
Obrońcy: Michał Bochnial, Paweł Wepa, Grzegorz Sadecki, Michał Kotyrba Pomocnicy: Paweł Cichocki, Michał Kwiatkowski, Przemysław Gomuła, George Zuzulevich, Kamil Kwiatkowski
Atakujący: Dariusz Ciechun, Michał Dziachan, Sławomir Sobota, Grzegorz Abramek.

Dla Gromu, niedzielne spotkanie będzie prawdopodobnie ostatnim pojedynkiem w tym roku, gdyż decydujący o układzie tabeli rewanżowy mecz z Kraków Kings możliwe, iż przeniesiony na wiosnę. Wyjazd do Lublina to dla nich idealna okazja, żeby dobrze nastroić się przed okresem przygotowawczym i umocnić się na czele klasyfikacji strzeleckiej. Właśnie tam zawodnicy z Warszawy czują się najlepiej, wygodnie rozsiadając się na trzech pierwszych miejscach, ale trzeba oddać królowi to co królewskie, gdyż w tym sezonie nie ma mocnych na nowy nabytek Gromu, Erica Motschiedlera, który do tej pory zgromadził 14 bramek. W potyczce z Ułanami nikt nie spodziewa się niespodzianki, jednak po kandydatach do tytułu mistrza Polski na pewno możemy oczekiwać profesjonalnego podejścia, które przy wsparciu gospodarzy, zapewni kibicom wspaniałe widowisko. Zapraszamy!

WYPOWIEDZI

– Chyba nikt nie przewiduje niespodzianki w tym meczu, mimo to wychodzimy do gry z postanowieniem częściowej rehabilitacji za wysoką porażkę z Gromem na inaugurację ligi. Nie będzie o to łatwo, ponieważ chłopaki z Warszawy z pewnością podejdą do meczu profesjonalnie i będą starali się kontrolować jego przebieg. W imieniu drużyny mogę obiecać, że nie zabraknie nam sił oraz ambicji i postaramy się, żeby było to widoczne na boisku w niedzielny poranek. Na treningach szlifujemy technikę i próbujemy uczyć się na błędach, które popełniliśmy we wcześniejszych spotkaniach. W Lublinie pogoda nie rozpieszcza, więc zapowiada się bardzo fizyczna gra. Postaramy się, aby niezależnie od wyniku kibice zobaczyli emocjonujące widowisko i przede wszystkim zdrową rywalizację – zapewnia pomocnik Ułanów Lublin, Paweł Cichocki.

– Mecz z Ułanami będzie najlepszą okazją dla ogrania się przez nowych zawodników. Jedziemy do Lublina bardzo zmotywowani i pełni szacunku dla rywali. Liczę, że obie drużyny zagrają na wysokim poziomie, a wszyscy będą się dobrze bawić – przyznaje z nadzieję zawodnik Gromu Warszawa, Marcin Tracz.

UŁANI LUBLIN vs GROM WARSZAWA
20.11.2016, start 10.00
boisko w wąwozie przy rondzie Berbeckiego, Lublin

Źródło: ZakrzywionyKij
Photo by Exize