Zapowiedź: Ułani Lublin vs Spartans Oświęcim

Pierwszy domowy mecz w tym sezonie rozegrają w ten weekend także Ułani Lublin, którzy na własnym boisku podejmą drużynę Spartans Oświęcim. Warto zaznaczyć, iż będzie to historyczny pojedynek, gdyż wcześniej oba zespoły nie miały okazji grać przeciwko sobie w ramach rozgrywek ligowych. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Przekonamy się już w niedzielne popołudnie!

KARTKA Z KALENDARZA

W przypadku tego pojedynku, trudno mówić o jakiejkolwiek historii potyczek, czy kartkach z kalendarza, gdyż Ułani i Spartans nie mieli dotychczas okazji mierzyć się ze sobą. Pierwsza okazja mogła nadarzyć się w sezonie 2013/14, kiedy to zespół z Oświęcimia, występujący wówczas w PLL grał w barażach z najlepszą drużyną PLL2 o miejsce w elicie, jednakże postawa Ułanów w tych rozgrywkach sprawiła, że to Ravens Łódź ostatecznie spotkali się w tym meczu ze Spartans.

Sezon później, czyli w rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse i Polskiej Ligi Lacrosse 2 2014/15 zabrakło drużyny z Małopolski, więc okazji do potyczki znów nie było. Kampanię później (2015/16), kiedy doszło do refromy rozgrywek, tym razem to Ułani postanowili zrobić sobie chwilę przerwy od zmagań ligowych, co sprawiło, iż ponownie nie doszło do potyczki między tymi drużynami.

Na próżno szukać także statystyk z bezpośrednich starć zespołów z Lublina i Oświęcimia we wszelakich turniejach, gdyż po prostu takowego nie było, czego przyczyny są różne. Z naszych informacji wynika, iż nawet nie było żadnego sparingowego czy towarzyskiego meczu.

Teraz, kiedy los wreszcie wrzucił ich do jednej dywizji, będziemy więc świadkami historycznego wydarzenia, gdyż takiego pojedynku w polskiej lidze jeszcze nie było.

PIERWSZY TAKI MECZ

Przed niedzielnym pojedynkiem, obie drużyny zaznaczają, iż tak naprawdę trudno im przewidzieć, czego można spodziewać się po najbliższym rywalu. Wprawdzie poszczególni zawodnicy mieli ze sobą styczność, czy to na turniejach, czy zgrupowaniach reprezentacji Polski, jednak na tym kończą się ich relacje. Czego możemy spodziewać się po samym pojedynku?

Ułani Lublin, przystępujący do tego spotkania w roli gospodarza, ponownie będą chcieli zdobyć cenne ligowe doświadczenie. Drużyna prowadzona przez Michała Borowińskiego i Rafała Doroszczuka doskonale zdaje sobie sprawę, że do każdego ze spotkań Polskiej Ligi Lacrosse będzie przystępować z pozycji outsidera i nikt nie chce nikogo oszukiwać, iż w niedzielę będzie inaczej. Ekipa z województwa lubelskiego ciągle się rozwija, wprowadzając etapami nowych zawodników do drużyny i to właśnie rozwój jest ich głównym celem. Oczywiście, podczas każdego z kolejnych meczów będą dawać z siebie wszystko, chcąc osiągnąć jak najlepszy wynik, jednakże jasno określone ambicje na rozgrywki ligowe z pewnością pomogą im stać się mocniejszym zespołem w kolejnych sezonach rozgrywek.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w drużynie gości, którzy przystąpią do tego spotkania w roli niekwestionowanych faworytów. Mając na koncie dwie porażki, Spartans na pewno będą chcieli zapisać wreszcie komplet punktów na swoje konto i przynajmniej korespondencyjnie włączyć się do walki o pierwsze dwa miejsca w swojej dywizji. Z pewnością ambicje zespołu sięgają wyżej niż trzecia lokata, którą zajmują obecnie po porażkach z Gromem Warszawa i Kraków Kings. Kibiców i trenerów Oświęcimia, na pewno ucieszy powrót do gry Grzegorza Bratka, który po niesportowym zachowaniu w pierwszej kolejce, musisał pauzować podczas derbowej potyczki z Królami. Do Lublina Spartans pojadą więc w najsilniejszym składzie, licząc, iż dzięki wysokiemu zwycięstwu, uda im się nawiązać walkę z Warszawą i Krakowem, którzy przecież zmierzą się w bezpośrednim pojedynku.

Jak zakończy się pierwsze w historii starcie pomiędzy Ułanami Lublin i Spartans Oświęcim? Przekonamy się już w najbliższą niedzielę!

WYPOWIEDZI

– Jako trener i zawodnik po raz pierwszy będę miał przyjemność grać z drużyną z Oświęcimia. Jedyną styczność z chłopakami ze Spartans miałem na zgrupowaniach kadry, więc wiem, że ich poziom będzie wysoki. Myśląc o najbliższych meczach skupiliśmy się razem z Rafałem Doroszczukiem na udoskonaleniu podstaw gry nowych zawodników. Ma to pomóc nam w opanowaniu gry w ataku, żeby zapobiec ostatnim wydarzeniom w meczu ze stołecznym klubem. Razem z Ułanami zapraszam wszystkich chcących zobaczyć najszybszy sport drużynowy w Polsce – podsumowuje trener Ułanów Lublin, Michał Borowiński.

– Zdajemy sobie sprawę, ze jedziemy do Lublina w roli faworytów, ale podejdziemy do meczu jak do każdego innego, będziemy skoncentrowani od początku do końca. Na pewno nie zlekceważymy przeciwnika. Będzie to pierwsza nasza potyczka w lidze wiec obie drużyny nie wiedzą, czego sie po sobie spodziewać. Na pewno damy zagrać nowym zawodnikom, muszą nabierać niezbędnego doświadczenia, które przyda im sie w meczach z mocniejszymi drużynami. My postaramy się wrócić do domu z kompletem punktów, więc od pierwszego gwizdka będziemy grać na pełnych obrotach – tłumaczy obrońca Spartans Oświęcim, Grzegorz Bratek

UŁANI LUBLIN vs SPARTANS OŚWIĘCIM
16.10.2016, start o 13.00
Boisko przy rondzie Berbeckiego, Lublin

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Exize