Faceoff – Co zrobić, żeby wygrać wznowienie?

Wznowienia w lacrossie są jak gra w „kamień, papier, nożyce”. Każdy zawodnik podchodzi do faceoffa z planem i ten, który obmyślił lepszą strategię, po chwili odbiega rywalowi z piłką.

Jedną z podstawowych technik, która pomoże ci zdominować środek boiska jest tzw. „zacisk” (ang. The Clamp). To jeden z najczęściej używanych sposobów przez specjalistów od fejsów. O co w tym dokładnie chodzi? Zerknijcie poniżej!

  • Biorąc się za wykonanie „zacisku”, ustaw swój kij równolegle do ciała, tak, żeby tył główki był skierowany na piłkę.
  • Gdy zabrzmi gwizdek, mocno pchnij prawą rękę do przodu, żeby oddzielić piłkę od przeciwnika. W tym samym czasie, lewa ręka powinna „pojechać” do przodu, żeby kostkami zwrócić się w stronę ziemi.
  • Przestrzeń, jaką w ten sposób uzyskasz, powinna pozwolić ci na obrócenie kija i „zaciśnięcie” piłki za pomocą tyłu główki.
  • Możesz teraz wypchnąć ją na skrzydło lub podrzucić i ruszyć do przodu!

Kiedy faceoff jest zakończony, niezależnie, czy go wygrałeś, czy też przegrałeś, wykorzystaj swoje ciało do tego, aby uniemożliwić przeciwnikowi zebranie piłki.

Chcąc udoskonalić technikę i szybkość „zacisku”, wypróbuj ćwiczenia zamieszczone na poniższym filmiku wideo. Powodzenia!

Źródło: texaslacrossemag.com
Photo by H. Michael Miley/CC Flickr.com