Jak zostać zawodowym graczem lacrosse’a?

Profesjonalny zawodnik lacrosse’a to ktoś więcej niż tylko weekendowy wojownik. Jest on sportowcem, technicznie wykwalifikowanym graczem zespołowym. Młodzi ludzie, którzy chcą przeskoczyć do sceny zawodowej, powinni dążyć do wyrobienia w sobie sześciu podstawowych cech, będących kluczem do sukcesu.

6 cech każdego profesjonalnego zawodnika lacrosse’a

1) Atletyzm

Lacrosse nie bez powodu nazywany jest najszybszą grą na dwóch nogach. Akcja dzieje się non stop, po obu stronach boiska przez wszystkie cztery kwarty. Szybkość gry wymaga sprawności fizycznej od zawodników.

Gwiazdy lacrosse’a to świetnie wyszkoleni sportowcy. Są silni, szybcy i zwinni.

Młodzi ludzie, którzy przymierzają się do zawodowego grania, powinni zacząć od regularnych ćwiczeń na siłowni oraz bieżni, wliczając w to podnoszenie ciężarów, bieganie, sprinty oraz wiele wiele więcej.

2) Szalone umiejętności

W swej istocie lacrosse jest oczywiście grą umiejętności, co oznacza, że wszystkie powinny zostać opanowane do perfekcji. W lacrossie, podstawy takie jak łapanie, rzucanie i kołyska, oddzielają amatorów od zawodowców.

Zanim spróbujecie przerzucać stadion niczym Paul Rabil, powinniście spędzić mnóstwo czasu na szkoleniu rzucania i łapania na ściance. Ponieważ wszyscy najlepsi gracze są oburęczni, młodzi zawodnicy powinni skupić się na rozwijaniu także swojej słabszej ręki.

3) Zespołowość

Wobec faktu, że na boisku przebywa jednocześnie 10 graczy, zawodowy lacrosse jest bardziej sportem zespołowym niż indywidualnym. Tak, istnieją gwiazdy jak Greg „Bestia” Gurenlian, ale każdy gracz odgrywa swoją rolę. Kiedy piłka przemierza szybko całe boisko, tylko stała współpraca może przynieść zwycięstwo.

Gracze, którzy chcą odnieść sukces, muszą odłożyć swoje ego na bok. Praktycznie każdy gracz wśród profesjonalnych zawodników, był najlepszy w swoim zespole pewnego razu. Jednak tylko prawdziwi zwycięzcy nauczyli się, że bez kolegów, nie ma co liczyć na sukces.

4) Doskonała etyka pracy

Każdy zawodowy gracz lacrosse’a jest niezwykle utalentowany. Ale to nie dlatego, to właśnie oni biegają po murawie, kiedy inni mogą ich tylko oglądać w TV. Jedną z tajemnic ich sukcesu jest etyka pracy. W lacrossie, tylko ci którzy trenują, nawet gdy nikt nie patrzy, mogą przejść na kolejny poziom.

Gracze MLL mają rozpisany plan regularnego treningu, który muszą wykonywać niemal przez cały rok. Chcąc profesjonalnie grać w lacrosse’a, trzeba być także profesjonalistą na co dzień.

5) Bystrość

Lacrosse to nie tylko dynamika i mocne uderzenia, ale także strategia. Kiedy sport ten mocno się rozwija, czołowi gracze muszą się nieustannie uczyć i poznawać nowe taktyki.

Jeśli ktoś chce zostać zawodowcem, powinien pamiętać, że mózg jest tak samo cenny jak mięśnie.

6) Głód zwycięstwa

Pragnienie wygranej jest tym, co napędza każdego gracza lacrosse’a. To właśnie ten czynnik dodaje sił podczas ostatniego kilometra biegu, ostatnich minut meczu czy ostatniego powtórzenia ćwiczenia.

Jak w każdym sporcie, tylko ludzie chcący coś osiągnąć, ostatecznie to osiągają.

Źródło: blog.nylizards.com
Photo by blog.nylizards.com