Przedsezon: Jak dobrze się do niego przygotować?

Kiedy przychodzi lato, a kończy się sezon rozgrywek PLL, polskim zawodnikom może doskwierać brak możliwości do gry w lacrosse, lecz absolutnie nie jest to powód do zrobienia sobie wolnego. Efekt powinien być wręcz przeciwny. Bezczynność w przedsezonie jest bardzo popularną przyczyną braku progresu, a w późniejszym efekcie pogorszeniu naszej formy oraz utraty motywacji do gry.

Poniżej prezentujemy wam 3 sprawdzone sposoby na udane przygotowanie się do sezonu.

#1. Wyznacz cele dla siebie oraz swojej drużyny

Zacznij ambitnie podchodzić  do swoich celów. Co chcesz osiągnąć w tym sezonie? Zdobyć puchar, dostać się do reprezentacji, czy może zwyczajnie poprawić swoją technikę? Wyznaczenie oraz podzielenie się swoimi ambicjami z bliskimi pozwoli ci je łatwiej zrealizować. Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Dominican University w stanie Illinois, 70% badanych odniosło sukces po wyjawieniu swoich zamiarów oraz dzieleniu się ich postępami z przyjacielem. Podobne rezultaty można osiągnąć zapisując swoje cele i na przykład wieszając je na ścianie w widocznym miejscu. Kiedy postępujesz inaczej, osiągasz także inne wyniki – zaledwie 35% uczestników odniosło sukces, gdy nie podzielili się swoimi planami ze znajomymi lub ich odpowiednio nie spisali.

#2. Otaczaj się lacrossem

Bierz udział we wszystkich zgrupowaniach, obozach oraz turniejach w twojej okolicy. Ucz się od najlepszych, czynnie badaj lacrosse’owe środowisko, śledź najnowszą technologię i sprzęt. Rób wszystko, by twoja motywacja do tego sportu nie zmalała i zacznij oczekiwać sezonu z zapartym tchem.

#3. Nie odkładaj kija do kąta

Z punktu widzenia trenera nie ma nic gorzej świadczącego o jakości zawodnika niż jego kij, który przez ostatnie miesiące leżał na strychu. Wyschnięta siatka, sparciałe sznurki i sznurowadła… zwyczajna ohyda. Zagospodaruj sobie odpowiednio czas, by nawet w wakacje chodzić na ściankę, uczęszczać na treningi oraz utrzymać nogi w odpowiedniej aktywności fizycznej. Bądź w pełni gotowy co najmniej dwa tygodnie przed sezonem, pierwszymi treningami lub kwalifikacjami do kadry. Jeżeli jesteś trenerem wcześnie zacznij przygotowywać odpowiednie ćwiczenia oraz treningi, by twoja drużyna była gruntownie i bez zarzutów przygotowana na pierwsze rozgrywki. Trzymamy kciuki!

Źródło: LaxAllStars
Photo by LaxAllStars