AZS Legion Katowice

legionkatowiceNAZWA DRUŻYNY: AZS Legion Katowice

KRÓTKA HISTORIA DRUŻYNY: Legion Katowice został założony w marcu 2010 roku i bardzo szybko został sekcją Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Śląskiego zmieniając nazwę na AZS Legion Katowice (od 17-09-2010 oficjalnie członek AZS UŚ). Jest jedną z czterech pierwszych drużyn założonych w naszym kraju o czym świadczy nawiązywanie nazwą do polskiej formacji wojskowej (Legiony Polskie). Legion jako sekcja AZS kładzie nacisk na rozwój sportowy braci studenckiej Uniwersytetu Śląskiego i w propagowaniu sportowego stylu życia i rozwoju lacrosse jako dyscypliny upatruje swojej misji. W sezonie 2012/2013 wraz z sześcioma innymi drużynami, AZS Legion Katowice zadebiutował  w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski. Po kolejnych dwóch sezonach spędzonych W Polskiej Lidze Lacrosse II w myśl reformy rozgrywek ekipa z Katowic wróciła do najwyżej klasy rozgrywkowej. Zespół ma za sobą dwukrotny udział w międzynarodowym turnieju Silesia Cup. Był on także dwa razy organizatorem turnieju CoalCup.

AKTUALNY SKŁAD:

14 Krzysztof Burzyński Bramkarz Katowice
1 Michał Mazur Obrońca Katowice
87 Kamil Drab Obrońca Katowice
7 Marcin Dreger Obrońca Katowice
6 Mateusz Żaba Obrońca Dąbrowa Górnicza
Łukasz Furst Obrońca Dąbrowa Górnicza
44 Daniel Węgrzyk Obrońca/Pomocnik Kędzierzyn Koźle
50 Sebastian Prus Pomocnik Tychy
77 Dawid Wójcik Pomocnik Katowice
69 Łukasz Hebda Pomocnik Katowice
17 Jakub Koter Pomocnik Katowice
11 Filip Kozicki Pomocnik Katowice
Michał Orzechowski Pomocnik Sanok
13 Adrian Kozieł Pomocnik Świętochłowice
10 Jędrzej Madej Pomocnik Katowice
20 Aleksander Lesica Napastnik Sosnowiec
23 Paweł Małek Pomocnik Piekary Śląskie
22 Dariusz Pakul Napastnik Katowice
Błażej Rokicki Napastnik Katowice
30 Adam Grabowski Napastnik Tychy
21 Bartosz Saliński Napastnik Katowice
33 Piotr Sacha Napastnik Bytom

AKTUALNY ZARZĄD/SZTAB TRENERSKI:

Kierownik: Krzysztof Burzyński

Trener: Błażej Rokicki

OSIĄGNIĘCIA:

Wicemistrzostwo PLL II

WYPOWIEDŹ:

„Staramy się stale rozwijać pod względem sportowym oraz popularyzować  w okolicy uprawianą przez nas dyscyplinę. Prowadzimy ciągłą rekrutację i staramy się przyciągnąć do drużyny coraz to więcej nowych osób.  Próbujemy wykorzystywać atuty jakie daje  nam przynależność  do AZS UŚ oraz współpraca z katowickim MOSIRem. Praktycznie darmowe hale oraz boiska gwarantują nam dobre warunku do trenowania.  Początek istnienia lacrosse’a w Katowicach oznacza się na marzec  2010 roku.  Inauguracyjny mecz ligowy rozegraliśmy w 2012 roku przeciwko ówczesnym mistrzom kraju Kosynierom Wrocław.

Od tamtej pory chcemy stale poprawiać swoje umiejętności i uzyskiwać coraz to lepsze wyniki na boisku. Niestety nie zawsze nam się to udaję. Szczególnie brutalny okazuje się dla nas obecny sezon, gdzie swoimi wynikami dorównujemy wyczynami z pierwszego sezonu. Niedawne  zawirowania wewnątrz drużyny oraz zmiana zarządu wcale nam w tym wszystkim nie pomagają. Mimo tego się nie poddajemy i wierzymy, że wreszcie uda nam się przełamać złą passę. Chcemy zacząć udowadniać na boisku, że nie jesteśmy przysłowiowym chłopcami do bycia. Pod nowym kierownictwem liczę na sprawniejsze działania pod względem organizacyjnym, co bez wątpienia jest równie istotne” – komentuje Jędrzej Madej, kapitan drużyny.

Strona internetowa: LEGION KATOWICE.PL

Strona na Facebooku: LEGION KATOWICE

Pozostałe serwisy:

Twitter