Grom Warszawa

gromNAZWA DRUŻYNY: Grom Warszawa

KRÓTKA HISTORIA DRUŻYNY: Powstaliśmy w 2008 roku jako jedna z 3 pierwszych drużyn lacrosse w Polsce. Przez lata nasz skład zasilało wielu znakomitych zawodników z zagranicy, od których uczyliśmy się podstaw dyscypliny, którą w tej chwili uprawiamy na poziomie półprofesjonalnym. Podczas Weekendu Mistrzów 2014 w finale pokonaliśmy Kosynierów Wrocław wygrywając w I Polskiej Lidze Lacrosse tytuł Championa.

Regularnie bierzemy udział w turniejach międzynarodowych w Polsce i zagranicą. Odnosimy sukcesy na Silesia Cup, Copenhagen Lax Cup i turnieju Pucharze Koziego Grodu organizowanym przy dużym udziale miasta.

Klub tworzą czynni zawodnicy, trenujący sympatycy lacrosse, członkowie sztabu szkoleniowego i kibice. Z tymi ostatnimi spotykamy się nie tylko na meczach. Pojawiamy się na imprezach zewnętrznych promując fantastyczny sport i przybliżając ludziom styl życia, który obraliśmy za swój.

AKTUALNY SKŁAD:

Lipczik Jakub Andrzej
Żbikowski Lech
Paszkowski Bartosz
Szubryt Piotr
Malicki Piotr
Chmielewski Kacper
Antosiak Damian
Kosewski Paweł
Turlej Ignacy
Konieczka Maciej
McCaleb Drew
Pernal Karol Joachim
Małkowski Wiktor
Kozera Jakub
Donasewicz Dominik
Michałowski Krzysztof
Szymoniak Dominik
Wiliński Piotr
Markowski Radosław
Tracz Marcin
Stor Michał
Dubrawski Karol
Kielczyk Łukasz
Grijalba Alvaro
Kawka Maciej
Berłowski Szymon
Carver Tom
Bailey Oliver
Susmanek Marcin Henryk

AKTUALNY ZARZĄD/SZTAB TRENERSKI:

Trener główny: Joachim Pernal

Członkowie Zarządu: Michał Stor, Jakub Lipczik, Antoni Gałązka, Tomasz Zboina, Zuzanna Mierzejewska

OSIĄGNIĘCIA:

Wicemistrz Polski 2012/2013

Mistrz Koziego Grodu 2013

Mistrz Polski 2013/2014

Wicemistrz Copenhagen Lax Cup 2014

Wicemistrz Silesia Cup 2014

Brązowy medalista 2014/2015

WYPOWIEDŹ:

„Grom Warszawa to ekipa jedyna w swoim rodzaju. Nie chodzi tylko o sport, który sprawia, że drużyny lacrosse są wyjątkowe. Chodzi przede wszystkim o to jacy ludzie tworzą ten kolektyw. Czasami jesteśmy międzynarodowi, czasami jeździmy w bardzo okrojonym składzie. Kiedy jednak ruszamy, czy to po Europie czy po Polsce podczas sezonu nie tylko poznajemy nowych ludzi, ale zaprzyjaźniamy się z każdym kogo spotkamy na swojej drodze. Lacrosse jest dla nas czymś więcej niż tylko sportem. To styl życia, którym zarażamy nie tylko swoich bliskich ale dosłownie każdego kto ma szansę z nami rozmawiać. Nie uznajemy wrogości, nienawiści ani żadnych negatywnych emocji. Jeśli lax to tylko w warszawskim, gościnnym i przyjaznym stylu!” – komentuje Jakub Lipczik.

Strona internetowa: Grom Warszawa

Strona na Facebooku: Grom Warszawa

Instagram: @gromwwa_lax

Zdjęcia: Shutterlax.com