KS Poznań Hussars

poznanNAZWA DRUŻYNY: KS Poznań Hussars

KRÓTKA HISTORIA DRUŻYNY:

KS Poznań Hussars jest najstarszym klubem lacrosse w Polsce. Został założony 20 grudnia 2007 roku przez studentów ówczesnej Akademii Ekonomicznej w Poznaniu – głównie dzięki zaangażowaniu takich osób jak Błażej Piotrowski, Jędrzej Bagiński, Paweł Hamrol czy Marek Biesiada. Oprócz uczestnictwa w Polskiej Lidze Lacrosse, Hussars występowali we wschodniej dywizji niemieckiej Bundesligi oraz brali udział w zagranicznych turniejach i obozach. Od początku istnienia „gry stworzyciela” w Polsce, poznaniacy aktywnie działają na rzecz rozwoju dyscypliny w kraju.

AKTUALNY SKŁAD:
Bramkarze: Jerry Winiarek, Jan Klinger
Obrońcy: Sławomir Izydorek, Krzysztof Hamrol, Kacper Jankowski, Michał Szczurek, Piotr Panek, Grzegorz Irla, Maciej Matysiak, Marcin Basiński

Pomocnicy: Marek Biesiada, Szymon Kowalewski, Maurycy Mierkiewicz, Jakub Macudziński, Tomasz Grochowicz, Krzysztof Szymkowiak, Kamil Lamorski, Maciej Krawczyk, Łukasz Grygier, Łukasz Iradzki, Mariusz Jędrzejczak, Michał Dziachan, Piotr Majorczyk, Jakub Hepner, Mateusz Bechert, Maciej Geppert, Patryk Dańczyszyn, Mariusz Stachowiak

Napastnicy: William Logue, Jędrzej Bagiński, Paweł Hamrol, Michał Trzaska, Mladen Bukorović, Jakub Skarupa, Maciej Pacanowski, Jakub Stanek, Marek Słowikowski,

AKTUALNY ZARZĄD/SZTAB TRENERSKI:

Prezes: Krzysztof Hamrol (Trener)

Wiceprezes ds. Promocji i Mediów: Kacper Jankowski (Trener)

Wiceprezes ds. Finansów: Michał Szczurek

Wiceprezes ds. Lacrosse Kobiet: Olga Skorupka

OSIĄGNIĘCIA:

– Pierwsze, oficjalne Mistrzostwo Polski w Lacrosse 2010/2011
– Wicemistrzostwo Polski w Lacrosse 2011/2012
– 3. Miejsce we Wschodniej Dywizji Ligi Niemieckiej 2012/13
– Pierwsze miejsce w międzynarodowym turnieju lacrosse „Nursery Mercenaries Lacrosse 2012” w Belgradzie,
– Pierwsze miejsce w międzynarodowym turnieju lacrosse „Zombies Cup 2014” w Belgradzie,
– Drugie miejsce w międzynarodowym turnieju lacrosse „Zombies Cup 2015” w Belgradzie,
-Pierwsze miejsce w międzynarodowym turnieju „Silesia Cup 2011” (występując jako team „Twoja Stara”)

WYPOWIEDZI:

„Hussars od kiedy pamiętam miało w swych szeregach różnych działaczy, bez których dziś prawdopodobnie byśmy nie istnieli. Zaczęło się od Jędrzeja Bagińskiego i Błażeja Piotrowskiego, którzy klub założyli. Jędrek był potem przez długi czas prezesem i bardzo dobrze się na tym stanowisku sprawował. Pomagali mu w tym przez długi czas Paweł Hamrol, który do dziś pełni w zasadzie funkcję skarbnika oraz Marek Biesiada, przed którym żadne urzędowe formularze nie miały tajemnic. Poza kwestiami organizacyjnymi byli oni także świetnymi zawodnikami i do dziś są wzorami, do których dążą młodsi zawodnicy.

Dziś klub wygląda już troszkę inaczej. Kiedyś liczyła się tylko zabawa i rywalizacja sportowa, lecz aby się rozwijać, obecny zarząd musiał zmienić swoje podejście. Staramy iść bardziej w kierunku profesjonalnej drużyny sportowej. Przede wszystkim treningi są teraz przemyślane i układane zawczasu. Dzięki temu nie marnujemy cennego czasu i w 100% wykorzystujemy potencjał boiska, na którym mamy możliwość trenować. Poprawiliśmy także swój wizerunek w mediach. Współpracujemy z prasą, lokalną telewizją oraz licznymi portalami internetowymi. Jesteśmy bardziej widoczni, a to owocuje większą ilością nowych twarzy na treningach. Zmieniamy także swoje stanowisko wobec funduszy klubu. Zrozumieliśmy, że miejskie dotacje oraz składki zawodników nie wystarczą na pokrycie wszystkich potrzeb prężnie rozwijającego się klubu. W związku z powyższym rozpoczynamy rozmowy z potencjalnymi sponsorami, których mamy nadzieję odnaleźć pośród wielkopolskich przedsiębiorców, przyczyniając się tym samym do rozwoju i promocji regionu.

Najważniejszym jednak punktem, o którym polecamy także pamiętać pozostałym drużynom jest sam zespół. My o nim zapomnieliśmy, co widać było na boisku podczas naszych meczy. Gdzieś w tym wszystkim umknęło nam, że powinniśmy tworzyć jedność, a nie zbiór jednostek. Doszukiwaliśmy się wyjaśnienia naszej kiepskiej postawy na boisku wszędzie tylko nie tam, gdzie trzeba. Teraz jednak budujemy nasz zespół od nowa. Zarówno wewnątrz w relacjach międzyludzkich, jak i na zewnątrz, poprawiając swoją kondycję i umiejętności. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że przeszliśmy taką małą rewolucję, która odwróciła nas o 180 stopni i znów ustawiła na właściwym torze” – komentuje Michał Szczurek, wiceprezes klubu.

„KS Poznań Hussars zdobył pierwsze Mistrzostwo Polski Lacrosse, jest najstarszą drużyną w Polsce, są to pierwsze informacje jakie można znaleźć o tej drużynie. Jednak jaki jest na prawdę zespół Poznań Hussars ? Na pewno jest to zbieranina przeróżnych ludzi, którzy w normalnym życiu by się pewnie nie spotkali, jednak Lacrosse łączy ludzi, a powiedział bym nawet że tworzy z nich rodzinę. Przychodząc na moje pierwsze treningi lacrosse zostałem, ponieważ spotkałem tam ludzi którzy chcą się dzielić swoją pasją i zarażać nią innych. To jest właśnie siła Poznań Hussars!” – wyjaśnia Marek Słowikowski, napastnik.

Strona internetowa: POZNAŃHUSSARS.PL

Strona na Facebooku: POZNAŃ HUSSARS

Pozostałe serwisy:
Vimeo
Instagram
Twitter