Tomahawks Opole

 

11393163_481886275310065_3841491468001636641_n NAZWA DRUŻYNY: Tomahawks Opole

KRÓTKA HISTORIA DRUŻYNY: W zamierzchłej przeszłość Kosynierzy Wrocław zrobili mecz pokazowy na orliku, ale brakowało chętnych osób do gry… W kwietniu 2015 Mateusz Rydzak zorganizował spotkanie z kilkoma osobami, które postanawiły spróbować tych „lakrosów”. Tak oto w ciągu dwóch miesięcy dołączyli kolejni zawodnicy.  Czerwiec  2015 to warsztaty z udziałem Kosynierów Wrocław i Legionu Katowice, które są pierwszym sprawdzianem umiejętności dla nowo uformowanej drużyny.

AKTUALNY SKŁAD:

Łukasz Wakuła
Tomasz Święconek
Grzegorz Rutkowski
Łukasz Lach
Andrzej Nowak
Grzegorz Kościk
Michał Korluk
Łukasz Baliński
Michał Zawalski
Paweł Wolski

AKTUALNY ZARZĄD/SZTAB TRENERSKI:

Prezes: Michał Korluk
Wiceprezes: Łukasz Wakuła
Wiceprezes: Tomasz Święconek
Honorowy prezes: Matuesz Rydzak
Trener: Mateusz Rydzak
Drugi trener: Łukasz Wakuła

OSIĄGNIĘCIA: Tomahawks, jako drużyna na samym początku swojej drogi, osiągnięcia mają wciąż przed sobą. Dzisiaj każdy kolejny trening jest krokiem w dobrym kierunku, każda nowa osoba jest ważną częścią drużyny, a każdy głos wsparcia jest impulsem do jeszcze lepszego działania. Wszystko to prowadzi natomiast do jednego celu: dołączenia do rozgrywek i w efekcie wygrania PLL.

WYPOWIEDŹ:

„Zaczęło się to tak… Opole po raz pierwszy miało okazję na poważnie zapoznać się z lacrosse’m pod koniec marca 2015 roku. Wtedy też zaczęła się pisać historia klubu. Spotkanie, mające na celu zainteresowanie opolan nową dyscypliną sportu zorganizował Mateusz Rydzak, postać, której nikomu przedstawiać nie trzeba, a pojawili się na nim Łukasz Baliński, Łukasz Wakuła i Tomek Święconek. Zaowocowało ono pierwszymi treningami, do których, jak się okazało, szybko dołączali kolejni chętni. Okres wiosennych treningów, zwieńczyły krótkie warsztaty oraz towarzyskie spotkanie z samymi mistrzami kraju, Kosynierami Wrocław oraz Legionem Katowice, którzy chętnie przystali na propozycję pomocy i zaangażowania w rozwój dyscypliny w dziewiczym dla lacrosse`a miejscu, jakim wciąż pozostawało Opole. Wakacje upłynęły przemianowanym z Trolli na Tomahawks zawodnikom na ciężkich treningach pod okiem m.in. Janka Rydzaka. Do drużyny dołączyli kolejni gracze i klub rozpoczął działania w kierunku sformalizowania swojej aktywności. Warto też wspomnieć, że jesienią Tomahawks nawiązali współpracę z klubami footballu amerykańskiego: męskim – Wizards Opole, oraz damskim – AZS Vixens Opole. Obecnie celem opolan jest jak najlepsze przygotowanie klubu oraz zawodników do przyszłorocznych rozgrywek ligowych oraz w dalszej perspektywie zdobycie krajowego czempionatu. Tomahawks nie zapominają również o swojej przyszłości i planują szeroką kampanię promocyjną lacrosse`a wśród młodzieży.” komentuje Tomasz Święconek.

„Co tu dużo mówić, to eklektyczna ekipa oldboyów którym zamarzyła się kariera w lacrosse’ie. Od 3-4 wariatów z pożyczonym sprzętem od Kos, do prawie pełnego składu, głodnego wiedzy i sukcesów. Budujemy team, szukamy nowych twarzy, dobrze się przy tym bawiąc i cały czas rozwijając. Rok 2015 był dobrym początkiem, w 2016 będziemy się starać o znacznie większą promocje lacrosse’a i zdrowego stylu życia w Opolu, wręcz stylu życia laxowego. Mamy konkretne plany, które już zaczynają się realizować, liczymy że uda nam się zaistnieć realnie na mapie Lacrosse’a w Polsce. ” dodaje Michał „Koldi” Korluk.

Strona na Facebooku: Opole Tomahawks