Ułani Lublin Lacrosse Club

ulani_logoNAZWA DRUŻYNY: Ułani Lublin Lacrosse Club

KRÓTKA HISTORIA DRUŻYNY:

Ułani Lublin Lacrosse Club to lubelska drużyna lacrosse założona 30 września 2012 roku. Regularne treningi odbywają się od 8 grudnia, dwa razy w tygodniu. Od tego czasu widać znaczny wzrost zainteresowania lacrossem na Lubelszczyźnie.

W kwietniu 2013 Ułani Lublin zagrali swój pierwszy oficjalny mecz z drużyną Grom Warszawa.
Sezon 2013/2014 był pierwszym oficjalnym występem Ułanów Lublin w rozgrywkach Polskiej Ligi Lacrosse 2.

AKTUALNY SKŁAD:
Trener: Dariusz Cieniuch (atakujący)

Bramkarze: Tomasz Urbanowicz, Jakub Gucma

Obrońcy: Michał Bochniak, Paweł Wepa, Damian Augustyniak, Michał Kotyrba, Łukasz Klimczak

Pomocnicy: Paweł Cichocki, Michał Kwiatkowski, Rafał Doroszczuk, Daniel Kusy, Rafał Kiciński, Gerard Jaglewicz, Michał Borowiński

Atakujący: Michał Dziachan, Mateusz Kepka, Vovo Demedyuk, Grzegorz Abramek

AKTUALNY ZARZĄD/SZTAB TRENERSKI:

Prezes: Tomasz Urbanowicz

Vice Prezes: Dariusz Cieniuch (trener główny)

Sekretarz: Paweł Cichocki

Skarbnik: Michał Bochniak

OSIĄGNIĘCIA:

Największym osiągnięciem było wygranie Turnieju w rozgrywkach PLL2 w Gdańsku, gdzie przeciwnikiem byli miejscowi Korsarze oraz Kosynierzy „B” Wrocław.

WYPOWIEDZI:

„Ułani powstali we wrześniu 2012 roku z inicjatywy trzech osób: założyciela i prezesa Tomasza Urbanowicza oraz Bartosza i Doroty Guzałów. W początkowej fazie dysponowaliśmy 6 kijami i 3 piłkami wypożyczonymi od zespołu Kosynierów z Wrocławia. Później sprawy potoczyły się dość szybko. Na pierwszym oficjalnym treningu pojawiło się 6 osób, później były warsztaty z braćmi Rydzakami, pierwsze zainteresowanie lokalną prasą i telewizją która przyciągnęła na trening kolejne osoby. Obecnie mamy za sobą rozegrane dwa pełne sezony Polskiej Ligi Lacrrosse i przygotowujemy się do kolejnego występu w przyszłym roku. Od początku istnienia klubu przewinęło się trzech trenerów, Jan Twaróg (były zawodnik Gromu Warszawa, Paweł Wepa oraz obecny trener Dariusz Cieniuch. Naszym głównym celem jest popularyzowanie lacrosse na lubelszczyźnie a w przyszłości wypromowanie drużyny juniorów” – tłumaczy Tomasz Urbanowicz

„Rozpoczęcie treningów lacrosse w Lublinie dało mi możliwości uczestniczenia w zgrupowaniach kadry narodowej w której organizacja idzie w odpowiednim kierunku. W sprawach technicznych i fizycznych swoje dobre rady przekazuje nam trio trenerów: Hügel Cardwell,Drew McCaleb i Błażej Rokicki. W klubie jesteśmy w fazie poszukiwania sponsorów i partnerów, bo jak powszechnie wiadomo  lacrosse nie jest tanim sportem i to może zniechęcać nowych zawodników którzy nie są w stanie na początku zagwarantować sobie nowy sprzęt i opłacać różne wyjazdy na mecze. Dzięki obecnemu trenerowi Dariuszowi Cieniuchowi zaczęliśmy być prawdziwą drużyną a nie tylko zwykłymi kolegami z boiska. Moim zdaniem obecna przerwa w rozgrywkach wzmocni nas jako drużynę nie będziemy skupieni na wyniku kolejnego meczu lecz zgraniu drużyny i poprawieniu kondycji” – atakujący Michał Borowiński.

Strona internetowa: UŁANILUBLIN.PL

Strona na Facebooku: FACEBOOK UŁANI LUBLIN