Grom i Fit Park ruszają z projektem #GymRats

W styczniu tego roku stołeczna drużyna Grom Warszawa nawiązała bardzo ważną ze sportowego punktu widzenia współpracę. W nowy rok weszli mocnym uderzeniem wraz z nowym sponsorem: Centrum Treningowym Fit Park. Nowo powstały warszawski ośrodek to jedna z najnowocześniejszych i na pewno najlepiej przygotowanych sportowo placówek treningowych w Warszawie. Grom wspólnie z nowym sponsorem rozpoczął prowadzenie specjalnego projektu #GymRats, który ma przygotować drużynę do nadchodzącego sezonu. Drogi właścicieli placówki i zarządu klubu już kiedyś się zeszły, teraz wydarzyło się to na bardziej profesjonalnym poziomie.

Poniżej prezentujemy krótki wywiad z właścicielem Fit Park, panem Michałem Leśniarkiem.

1.Dlaczego zbudowaliście centrum treningowe, a nie klub fitness?

Może śmiesznie to zabrzmi, ale klub fitness, wymagający maszyn na których ćwiczy się pojedyncze aktony mięśni jest droższy niż centrum treningowe :) A tak na poważnie: kluby fitness są na każdym rogu, my chcieliśmy stworzyć unikalne miejsce, w którym zaproponujemy coś więcej niż instruktaż obsługi maszyn, gdzie osoby bez dostępu do zaplecza AWFu mogą przygotować się do własnej dyscypliny sportu. Również staraliśmy się zbudować miejsce bliższe idei CrossFit z której bierze się tytuł „the fittest on earth”, czyli najsprawniejsza osoba na ziemi. Z drugiej strony, chcemy, aby nasze centrum było miejscem dla wszystkich grup wiekowych oraz osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem.

2. Jak długo pracowaliście nad swoim projektem?

Projekt ten chodził nam po głowie już od dłuższego czasu. Tutaj nasza historia nie jest wyjątkowa: chcąc uprawiać sport i chcąc się rozwijać, nie mogę siedzieć 8-10 godzin za biurkiem wpatrzony w monitor. Faktycznie projekt zaczęliśmy realizować w lipcu 2015 roku, a to co widzimy aktualnie jest dopiero początkiem drogi, może kiedyś uda nam się zbudować idealne centrum treningowe.

3. Czym wyróżniacie się na rynku jeśli chodzi o miejsce?

Na dość dużej przestrzeni, bo dysponujemy powierzchnią aż 860m.kw. udało nam się przygotować miejsce, gdzie sami chcemy spędzać czas. Tworzymy miejsce, które jest otwarte dla każdego, od osób, które sport znają tylko z ekranu, aż po członków kadry narodowej sportów niszowych. Wiedząc jakie potrzeby mają zawodnicy, różnych dyscyplin sportowych zaplanowaliśmy lokal i sprzęt, który pozwala trenować dużej grupie osób na raz, a mimo to jest przestronny. Wchodząc na salę ćwiczeń mamy do dyspozycji 2 podesty ciężarowe, rig na 14 stanowisk, w tym 6 z możliwością pracy ze sztangą, 4 assaultairbike, jedne z lepszych obecnie analogowych trenażerów, 20 metrową strefę sztucznej trawy, na której znajduje się prowler, oraz ponad tonę ciężarów, rozkładającą się między kettle(8-36kg), bumpery (obciążenie na gryfy zalane gumą). Czekamy jeszcze na komplety ciężarów olimpijskich Ivanko, będziemy pierwszym punktem w Polsce posiadającym ten najwyższej jakości sprzęt. Dysponujemy również trzema salami fitnessowymi, w których prowadzić będziemy zajęcia właściwie dla wszystkich: dzieciaków, kobiet w ciąży, seniorów, osób chcących wyrzeźbić sylwetkę przy muzyce, wyciszyć w trakcie stretchingu i jogi, czy nauczyć się nordicwalkingu.

4. Michał jesteś futbolistą, dlaczego zainteresowałeś się taką dyscypliną jak lacrosse?

Zainteresowałem się dokładnie z tego samego powodu co futbolem :) Lacrosse przewijał się przez filmy i seriale, które oglądałem i chciałem poznać trochę tę dyscyplinę.

5. Podobno we wstępnych rozmowach mówiłeś zawodnikom, że w Fit Parku można trenować wallball?

Gdy szukałem filmów o tych dziwnych ludziach łapiących motyle, często pojawiały się właśnie filmy pokazujące jakie cuda z siatką na kiju można wyczyniać.

Poza tym, żona mi podpowiedziała ;)

6. Czy macie w planach rozbudowę Fit Parku?

Oczywiście, ale tę kwestię zostawmy na następną rozmowę.

Losy programu #GymRats możecie śledzić w social mediach klubu i centrum treningowego, a także na profilu Shutterlax i blogu drużyny Grom Warszawa.

Za komunikację zewnętrzną projektu odpowiada agencja PR:Konockout PR &Concierge.

Źródło: Grom Warszawa
Photo by Shutterlax.com