Kadra U19 znów trenuje!

Utworzona we wrześniu ubiegłego roku żeńska reprezentacja Polski do lat 19 nabiera coraz bardziej wyraźnych kształtów, a najbliższy weekend kwietnia będzie kolejną okazją dla młodych dziewczyn, żeby ponownie spotkać się na zgrupowaniu i rozwijać swoje umiejętności.

W dniach 8-9 kwietnia 2017 roku do Wrocławia zjadą najbardziej utalentowane młode zawodniczki z całej Polski, które pod okiem Alicji Ogorzałem oraz Anny Lisieckiej, na co dzień trenerek Sztormu Warszawa i AZS Walkirii Katowice, będą trenować w stolicy Dolnego Śląska. Jest to kolejny etap przygotowań do mistrzostw Europy do lat 20, jakie w 2018 roku odbędą się w Polsce.

W sobotę i niedzielę, dziewczyny spędzą na boisku na Niskich Łąkach około 10 godzin, korzystając z narzędzi, jakie sztab szkoleniowy przekazał im podczas poprzednich zgrupowań, a także poznając nowe tajniki laxa. Jedno jest pewne – będzie tak samo intensywnie jak zwykle, gdyż oprócz stricte lacrosse’owych ćwiczeń, trenerki będą pracować nad motoryką i gibkością zawodniczek. Tym razem, swoją gotowość bojową zgłosiło 17 zawodniczek z 38 osobowej szerokiej kadry. Frekwencja byłaby pewnie o wiele większa, gdyby zmory kadry U19 – zbliżające się egzaminy gimnazjalne i maturalne.

Wiktoria Kondratiuk, Sara Turbińska, Julia Kozłowska, Joanna Kozioł, Iga Włodarczyk, Kamila Kępczyńska, (wszystkie WolfPack Łódź), Aleksandra Rajca, Edyta Zeiler, Dominika Buchta, Aleksandra Tomica, (wszystkie AZS Walkirie Katowice), Aleksandra Pytko, Olga Oracz, Dorota Kosek, Kinga Niessner, Dominika Bednarska (wszystkie Kraków Queens), Małgorzata Maciuszek, Gabriela Horbanowicz (wszystkie Kosynierki Wrocław).

Dzięki projektowi kadry młodzieżowej, wiele ośrodków żeńskiego lacrosse’a w Polsce otrzymało spore wsparcie, a także zostało zasilonych przez mnóstwo nowych dziewczyn, które zamarzyły o reprezentowaniu kraju w tym szczególnym sporcie. Warto tutaj zwrócić uwagę, iż zgrupowania młodzieży są bardzo specyficzne – zawodniczki w sporej mierze same odpowiadają za ich organizację, korzystając ze wsparcia koordynatorów i trenerów tylko w kluczowych kwestiach. Pomiędzy sobą uzgadniają noclegi, posiłki oraz dojazdy do miejsc treningów, co nie tylko mocno spaja grupę, ale i uczy ich samodzielności.

Po kwietniowym zgrupowaniu, trenerki kadry wybiorą zawodniczki, które w dniach 13-14 maja wystąpią na turnieju Silesia Cup jako Team Poland U19, zaliczając swój debiut na arenie międzynarodowej, tym razem jeszcze jako nieoficjalna reprezentacja Polski do lat 19. Trudno jeszcze oszacować, ile dziewczyn otrzyma szansę, ale na pewno pod uwagę będzie brane frekwencja na zgrupowaniach, stick sklilsy, współpraca w grupie oraz wiele innych czynników, tworzących profil reprezentantki kraju.

– W ten weekend ponownie spotykamy się z dziewczynami na zgrupowaniu, tym razem we Wrocławiu. Jest to dla nas jedno z ważnych zgrupowań, ponieważ w maju odbywa się turniej Silesia Cup 2017 i po tym zgrupowaniu trenerki zdecydują jakie dziewczyny znajdą się w składzie reprezentacji U19. Widzimy się jak co wyjazd w stałym składzie, jednak tym razem pojawi się dużo nowych dziewczyn, które z pewnością zostaną mile przyjęte do naszej „lakrosowej rodzinki”. Mam nadzieję, że nie zabraknie wrażeń i mile spędzonych chwil, nie tylko na boisku, ale także poza nim – przyznaje jedna z kapitanek kadry młodzieżowej, Dominika Buchta.

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by WackyPenguinMedia