Podlaskie ponownie powita kadrę narodową

W pierwszy weekend kwietnia, lacrosse kobiet zagości do Białegostoku i wcale nie jest to primaaprilisowy żart, gdyż to własnie w tym mieście, swoje kolejne zgrupowanie odbędzie żeńska reprezentacja Polski.

Promowanie mniej kontaktowej odmiany najszybszego sportu drużynowego na dwóch nogach wygląda naprawdę nieźle, stąd nikogo nie powinno dziwić miejsce tego wydarzenia. Do tej pory, lacrosse miał okazję gościć w głównych ośrodkach żeńskich klubów, ale zdarzały się także wyjątki jak na przykład Tarnowo Podgórne, gdzie kobieca kadra spędziła w ubiegłym roku tydzień na obozie przygotowawczym.

Tym razem, dzięki współpracy z miastem Białystok oraz władzami stadionu miejskiego, mieszkańcy województwa podlaskiego będą mieli okazję poznać kolejny, po futbolu amerykańskim nietypowy sport prosto zza oceanu. Dodatkową atrakcją z pewnością będą dwa towarzyskie spotkania, które nasza kadra rozegra w niedzielę, drugiego kwietnia.

W sobotę kadra, prowadzona przez Kaitlyn Kennedy oraz Przemysława Tabora spędzi kilka godzin na sesjach treningowych, natomiast drugi dzień zgrupowania poświęci na sprawdzenie swoich umiejętności w sparingach z reprezentacją Łotwy. Będą to z pewnością bardzo interesujące pojedynki, gdyż najbliższe rywalki Polek wkrótce zawitają na mistrzostwach świata w Anglii. Nasza kadra natomiast, traktuje ten weekend jako kolejny etap przygotowań do The World Games 2017, które już w lipcu odbędą się we Wrocławiu.

Znamy już zawodniczki, które będą reprezentować nasz kraj podczas tego wydarzenia, więc teraz pozostaje tylko trzymać kciuki za pomyślność przygotowań i udany występ!

– Najbliższe zgrupowanie to dla nas szansa zaprezentowania lacrosse w kolejnym mieście na mapie Polski. Ponad to zawodniczki kadry będą ćwiczyć kolejne zagrania, które już w kolejnym dniu będziemy chcieli realizować na boisku podczas meczu towarzyskiego. Sparing z Łotwą będzie pierwszym poważnym sprawdzianem reprezentacji Polski w ramach końcowych przygotowań do The World Games. Przeciwnik jest nam znany i wiemy, że sam również jest zdeterminowany przed udziałem w Mistrzostwach Świata. Jestem przekonany, że dziewczyny wyniosą kolejną dobrą lekcję z najbliższego zgrupowania i pokażą na co je stać w trakcie sparingu – komentuje Przemysław Tabor, asystent trenera głównego żeńskiej reprezentacji Polski w lacrosse.

Źródło: ZakrzywionyKij.pl 
Photo by Marek Stor // Shutterlax.com