Ostatnia prosta przed The World Games – Wrocław 2017!

Na przełomie czerwca i lipca na obiektach Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbędzie się ostatnie zgrupowanie żeńskiej reprezentacji Polski w lacrosse przed The World Games – Wrocław 2017. Blisko dwadzieścia dziewczyn przez cztery dni będzie trenować i rozgrywać towarzyskie mecze, starając się jak najlepiej przygotować do prestiżowej imprezy.

Efekt dwuletniej pracy obecnej kadry zostanie już wkrótce przetestowany przez najlepsze zespoły ze świata żeńskiego lacrosse’a, nic więc dziwnego, iż sztab dwoi się i troi, żeby jak najlepiej przygotować swoje podopieczne do tych spotkań. Zawodniczki pod okiem obecnych trenerów – Kaitlyn Kennedy oraz Przemysława Tabora trenują już od roku, doskonale znając wymagania swoich szkoleniowców oraz ich metody treningowe. Czy dziewczyny są świadome, co czeka je podczas najbliższych dni?

– Na pewno będą to cztery dni niezwykle ciężkiej i intensywnej pracy, gdyż to nasze ostatnie spotkanie przed The World Games. Pierwsze dwa dni zostaną poświęcone sześciogodzinnym sesjom treningowym, gdzie będziemy pracować nad naszą taktyką oraz zagraniami w defensywie i ofensywie – tłumaczy kapitan drużyny, Aleksandra Żbikowska. – Mecze towarzyskie, które rozegramy przez weekend pozwolą nam sprawdzić działanie poszczególnych elementów w trakcie spotkań, gdyż to ostatnie sprawdziany przed pojedynkami z czołówką światowego lacrosse’a.

Dwa pierwsze dni to w sumie dwanaście godzin spędzonych na murawie, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Później zawodniczki zostaną oddane w ręce fizjoterapeuty kadry – Adriana Kozłowskiego (Dawcy Zdrowia), który sprawdzi stan ich zdrowia, a także wyda zalecenia treningowe na ostatnie dni przygotowań przed The World Games. Wieczorami kadrowiczki czekać będą wideo sesje, podczas których wraz ze sztabem szkoleniowym, analizować będą rywalki oraz swoją grę. Sobota i niedziela to połączenie sesji treningowych oraz meczów towarzyskich z reprezentacją Norwegii, która specjalnie na zaproszenie Polek przyleciała do Chorzowa. Dzięki temu, dziewczyny będą miały okazję pograć w systemie 10 vs 10 i przetestować swoje zagrywki na żywym organizmie.

– Najbliższe cztery dni to ostatni czas kiedy zawodniczki będą miały okazję szlifować aspekty gry w ataku i obronie, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie pół roku podczas zgrupowań. Okres spędzony na treningach zwieńczą sparingi, które będą sprawdzianem pozyskanych przez kadrę umiejętności, zwłaszcza, że tym razem będziemy zmuszeni grać w pełnym słońcu, co dodatkowo zdefiniuje wydolność drużyny przed turniejem na The World Games. Po finałach Polskiej Ligi Lacrosse jestem pod dużym wrażeniem poziomu jaki osiągnęły zawodniczki w klubach i jestem przekonany, że są w szczytowej formie do gry – przekonuje trener reprezentacji, Przemysław Tabor.

20 lipca wybrana przez sztab szkoleniowy piętnastka pojawi się we Wrocławiu na ślubowaniu i ceremonii otwarcia The World Games – Wrocław 2017, aby tydzień później rozpocząć zmagania w turnieju. Na początek Polska zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi, a następnego dnia z Australią – później już tylko strefa pucharowa. Całość rozgrywek zostanie zakończona 30 lipca ceremonią. Co czują kadrowiczki przed tym świętem sportu?

– Podekscytowanie. To główne uczucie, które będzie nam towarzyszyć nie tylko przez całą imprezę, ale także już podczas ślubowania, czy ceremonii otwarcia. Cała otoczka wokół The World Games robi na nas wielkie wrażenie – wszystko jest dopracowane, idealnie przygotowane i czeka tylko na nasze dobre występy. Dodatkowo podejrzewam, iż będzie to jedyna okazja w naszej karierze żeby zagrać z mistrzyniami świata – podsumowuje Żbikowska.

Trzymamy kciuki!

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by shutterlax.com