Pora na mistrzostwa Europy lacrosse’a kobiet

W najbliższy czwartek (6.08) w czeskim mieście Nymburk odbędą się pierwsze w pełni niezależne mistrzostwa Europy lacrosse’a kobiet. Międzynarodowa impreza potrwa aż do 15 sierpnia, kończąc się wielkim finałem. Zapraszamy do lektury naszej zapowiedzi.

Spośród 21 kandydatur, Europejska Federacja Lacrosse’a (EFL) zdecydowała się na wybranie Czech, które w ostatecznym głosowaniu pokonały o jeden punkt Izrael. W tym roku mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją, gdyż do tej pory w tym samym czasie odbywały się mistrzostwa dla mężczyzn i kobiet, jednak ze względu na stale rosnące zainteresowanie żeńskim lacrossem, władze zdecydowały się na rozdzielenie tych imprez.

W głównym turnieju, który rozpocznie się 6 sierpnia meczem gospodyń z Anglią, weźmie udział 17 zespołów. Zmagania rozpoczną one w czterech grupach, trzech po cztery drużyny i jednej z pięcioma ekipami. Rozstawienie koszyków przed losowaniem grup podyktowane ostatnimi wynikami reprezentacji.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy przejdą do pucharowej fazy rozgrywek. Zespoły z miejsc trzecich, zagrają w o miejsce dziewiąte itd. Dokładną rozpiskę turnieju możecie znaleźć pod TYM linkiem.

O mistrzostwo Europy zagrają: Austria, Belgia, Czechy, Anglia, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Izrael, Włochy, Łotwa, Holandia, Norwegia, Szkocja, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria oraz Walia. Składy poszczególnych drużyn znajdziecie klikając na flagę kraju pod TYM linkiem.

Grupa 4:
Niemcy, Szwecja, Łotwa, Szwajcaria, Hiszpania.

Zasady:

Mecze trwają 2×30 minut; zegar zatrzymywany jest po każdej bramce oraz po każdym gwizdku w ostatnich dwóch minutach regulaminowego czasu gry każdej połowy.

Wygrana w regulaminowym czasie gry to dwa punkty, remis to jeden punkt, a porażka oznacza zero oczek na koncie.

System kar wygląda następująco: gracz z ośmioma punktami opuszcza najbliższy mecz. Żółta kartka to dwa punkty, żółta i czerwona kartka to cztery punkty, bezpośrednia czerwona kartka to osiem punktów.

Transmisje i wyniki:

Każde spotkanie podczas mistrzostw będzie transmitowane online za darmo. Więcej informacji w tym temacie podamy po rozpoczęciu imprezy.

Będziemy także przynajmniej raz dziennie informować was o wynikach, a po mistrzostwach dostarczymy wam obszernego podsumowania.

Zapraszamy także na naszego Twittera, gdzie będziemy na bieżąco relacjonować ME!

Źródło: zakrzywionykij.pl
Photo by: ec15lax.com