Poznań Hussars zaczynają rekrutację!

Najstarszy klub lacrosse w Polsce, Poznań Hussars ogłasza nabór do męskiej oraz żeńskiej sekcji.Zespół z Poznania ma niewątpliwie wielki wkład w rozwój tej dyscypliny w Polsce. Husarze zaczynali równo z Kosynierami Wrocław i wspólnie ustawiali poprzeczkę dla nowo powstających drużyn.

Obecnie Poznań Hussars są jednak cieniem samych siebie – od pewnego czasu kończą rozgrywki poza podium, ustępując miejsca rywalom z Wrocławia, Warszawy i Krakowa.

– Część z nas „jedzie” jeszcze na starej opinii, licząc, że przeciwnik położy się przed nami i mecz wygra się sam – wyznaje szczerze wiceprezes klubu, Krzysztof Hamrol. – Ostatni sezon brutalnie zweryfikował nasze aspiracje i zmusił nas do głębokiej refleksji. Chcemy odbudować klub w oparciu o nasze podstawowe wartości. Chcemy przywrócić Hussars dawny blask i znów poważnie liczyć się w walce o mistrzostwo Polski.

– Planujemy wielką akcję rekrutacyjną wśród mieszkańców Poznania, ale nie tylko, gdyż dołączyć do drużyny może każdy. Chcemy oprzeć nowy skład o wartości, którymi legitymowaliśmy się w przeszłości – waleczność, jedność, wspólnota. Mamy bogatą historię, naprawdę mamy wiele do zaoferowania naszym rekrutom. Liczę, że wstaniemy na nogi i jeszcze zajdziemy reszcie stawki za skórę! – podsumowuje Hamrol.

Jak, gdzie, kiedy?

Chcąc dołączyć do zespołu, należy wysłać e-mail pod adres rekrutacja@poznanhussars.pl oraz zapowiedzieć swoje przybycie na jeden z treningów rekrutacyjnych:

14. 09 Poniedziałek 18:00 – WKS Grunwald, ulica Promienista 27 w Poznaniu
16.09 Środa 20:30 – Ośrodek Przywodny Rataje, os. Piastowskie 106 A
17.09 Czwartek 18:00 – WKS Grunwald, ulica Promienista 27 w Poznaniu

Rekrutacja obejmuje także sekcję żeńską. Poznań Hussars Ladies również poszukują nowych zawodniczek, które wspomogłyby klub w walce w Pucharze Polski w najbliższym sezonie.

Źródło: zakrzywionykij.pl
Photo by Poznań Hussars