Przepisy gry w lacrosse’a kobiet – polskie tłumaczenie

Tak, to jest ten dzień, kiedy możemy pochwalić się naszą bombą. Prace trwały długo, jednak wydaje nam się, że było warto. Ocenę tego, pozostawiamy już wam.

Kiedy na początku grudnia, zgłosiła się do nas dwójka młodych ludzi, mocno się zdziwiliśmy, ale było to przyjemne zdziwienie. Doszliśmy do wniosku, że skoro możemy w jakikolwiek sposób przyczynić się do rozwoju laxa w Polsce to nie ma innej opcji – wchodzimy w to! Kilka miesięcy intensywnych prac dwójki ludzi – Anny Lisieckiej oraz Dawida Wójcika, a także sporo pracy włożonej przy korekcie i edycji pliku przez całą redakcję naszego portalu sprawiły, że możemy wreszcie pochwalić się naszą bombą.

Zanim jednak to nastąpi, oddajmy na chwilę głos tłumaczom :)

Plany przetłumaczenia zasad krążyły w środowisku już z minimum 5 lat. Nie tylko w otoczeniu, ale także w mojej głowie. To naprawdę dość długi okres. Dopiero teraz znalazłam chętna osobę z zapałem, która chciała to ze mną zrobić. Z Dawidem zaczęliśmy tłumaczyć już w połowie grudnia. Na początku chcieliśmy, aby to się pojawiło na profilu Polskiej Federacji Lacrosse, jednak w tym projekcie chodzi o to, aby dotarł do jak najszerszego grona polskich zawodniczek – zakrzywionyKij przoduje w Polsce nie tylko pod względem aktywności w portalach, ale przede wszystkim dał nam wolną rękę i zaoferował dużą pomoc. Mam też dodatkowo nadzieję, że to zmotywuje resztę do pracy.  Jestem świadoma, że mogliśmy popełnić dużo błędów – nikt nie jest doskonały. Jednak wszelkie opinie z przyjemnością przyjmiemy oraz rozpatrzymy i poprawimy. Dla mnie jest to duży krok w rozwój i duża dogodność dla innych zawodniczek, trenerów, asystentów – wyjaśnia nam jedna  najbardziej doświadczonych zawodniczek w Polsce, Anna Lisiecka.

W podobnym tonie wypowiada się druga z osób tłumaczących zasady, koordynator żeńskiej reprezentacji Polski, Dawid Wójcik:

Wspólne plany przetłumaczenia zasad powstały po zgrupowaniu we Wrocławiu, kiedy uświadomiliśmy sobie, że wielu osobom ułatwiłoby to życie. Nie ma co ukrywać, że w porównaniu do męskiej odmiany sportu, przepisy gry dla dziewczyn są o wiele bardziej zagmatwane i skomplikowane. Zajęło nam to trochę czasu, jednak mamy nadzieję, iż będzie to służyć środowisku polskiego lacrosse’a przez bardzo długi czas. Oczywiście planujemy wprowadzanie aktualizacji, jak i przetłumaczenie wersji skróconej dla sędziów. Dlaczego ZakrzywionyKij? Anna chyba wyjaśniła to najlepiej. Długo biliśmy się z myślami, jak to opublikować, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się napisać do nich. Teraz, po kilku miesiącach wspólnych prac wiemy, że lepszej decyzji nie mogliśmy podjąć.

Skoro wszystko już wiadomo, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić was do kliknięcia w poniższy link i zapoznania się z pierwszą polską wersją przepisów gry w lacrosse’a kobiet pod patronatem FIL. Miłej lektury! :)

MIĘDZYNARODOWE PRZEPISY GRY W LACROSSE’A KOBIET

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by ZakrzywionyKij.pl