Przygotowania reprezentacji kobiet do TWG17

W ostatni weekend lipca, Katowice staną się na kilka dni centrum żeńskiego lacrosse’a w Polsce, gdyż właśnie wtedy do stolicy Górnego Śląska zjadą zawodniczki z całego kraju, aby wziąć udział w zgrupowaniu reprezentacji.

Lipcowe zgrupowanie będzie w głównej mierze składać się z warsztatów szkoleniowych, które rozpoczną cykl przygotowań do „The World Games 2017”. Podczas pierwszego w tym roku spotkania zawodniczek z Polski, kadra trenerów wybierze 18 dziewczyn, które na początku sierpnia udadzą się do Danii, aby jako Team Poland reprezentować nasz kraj na Copenhagen Cup 2015.

Kolejnym etapem tegorocznych przygotowań do TWG będzie zgrupowanie reprezentacji w Trójmieście, do którego dojdzie jeszcze we wrześniu. W dalszych planach są jeszcze treningi we Wrocławiu oraz Poznaniu, a rok 2015 zakończony zostanie grudniowym spotkaniem w Warszawie, podczas którego odbędzie się także mecz damskiej reprezentacji Polski w lacrosse’a.

W dniach 25 i 26 lipca, na boisku Rapid znajdującym się przy ulicy Grażyńskiego 57 w Katowicach, 66 graczy z Polski odbędzie warsztaty szkoleniowe pod okiem doświadczonej zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych, Nicole Jermak.

– Jako członek US Lacrosse i zawodniczka mająca za sobą przygodę z różnymi klubami lacrosse’a w Stanach Zjednoczonych, jestem bardzo zadowolona, ze mogę podzielić się swoimi umiejętnościami i wiedzą o tym sporcie – komentuje Jermak.

– Katowickie zgrupowanie ma na celu udoskonalenie osiągniętych i posiadanych zdolności, tym razem z 66 zawodniczkami z całej Polski. Tak duża grupa uczestniczek warsztatów pokazuje zwiększenie zainteresowanie lacrossem w Polsce. Tym bardziej, motywuje mnie to do przyjazdu do Polski i pomocy w budowaniu żeńskiej reprezentacji lacrosse w tym kraju. Podczas katowickiego spotkania podejmiemy pierwsze kroki w budowie reprezentacji na The World Games 2017 we Wrocławiu, gdzie kobiecy lacrosse zaistnieje po raz pierwszy Wyselekcjonowana przez nas w Katowicach grupa dziewczyn będzie miała przywilej pokazania swoich umiejętności poza granicami polski w sierpniu w Danii na Copenhagen Cup 2015 – podsumowuje zawodniczka z USA.

The World Games 2017 we Wrocławiu do którego przygotowania rozpoczęła właśnie damska reprezentacja to wielkie święto sportu. W dniach 20-30 lipca 2017 roku, około 3500 zawodników z całego świata będzie rywalizować ze sobą w ponad 30 różnych dyscyplinach, takich jak sporty wodne, lotnicze czy właśnie lacrosse.

Wszystkich kibiców, którzy chcą zapoznać się z tym stosunkowo młodym w naszym kraju sportem, zapraszamy w dniach 25-26 lipca na boisko Rapid. Będzie możliwość podpatrzenia treningu powstającej właśnie żeńskiej reprezentacji lacrosse’a i poszerzenia swojej wiedzy na temat tego sportu przed rozpoczynającym się we wrześniu sezonem ligowym.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach przygotowań do The World Games 2017.

Źródło: lacrossepolska.com