Silesia Cup 2017!

Są rzeczy, na które czeka się z utęsknieniem cały rok. Dla wszystkich polskich zawodniczek i zawodników lacrosse’a taką chwilą jest coroczny turniej Silesia Cup! W najbliższy weekend odbędzie jego już ósma edycja! Tradycyjnie rozegrany zostanie on we Wrocławiu na Polach Marsowych nieopodal świeżo wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego. Jak co roku nie zabraknie świetnej zabawy, dla której do stolicy Dolnego Śląska zjeżdżają się drużyny nie tylko z Polski, ale również z całej Europy!

Tym razem na starcie imprezy pojawi się osiem drużyn męskich – Kosynierzy Wrocław [PL] , Rotterdam Jaguars [NL], Korsarze i Przyjaciele [PL], Riga Griffins [LV], Oldstarzy [PL], Łotwa U20 [LV], Walkirie Katowice [PL], LSC Knights [CZ] oraz pięć żeńskich – Kosynierki Wrocław [PL], Korsarki Trójmiasto [PL], Riga Griffins [LV], Poznań Hussars Ladies [PL], Polska U19 [PL]. Nie powinno także zabraknąć pojedynczych zawodników z takich krajów jak Niemcy czy Włochy będących popularnymi „pick up’ami” dla powyższych ekip. Oprócz spotkań rozgrywanych w ramach turnieju nie zabraknie dodatkowych atrakcji. Jedną z nich będzie towarzyski mecz pomiędzy męskimi młodzieżowymi reprezentacjami Łotwy i Polski. Odbędzie się także pokazowy mecz rugby! Wrocławki klub tejże dyscypliny zmierzy się z brytyjskim Flyde RFC. To wszystko przepowiada rewelacyjny weekend pełen sportowych emocji!

Terminarz pierwszego dnia turnieju mężczyzn (13.05):

Grupa A
10:15 AM – Kosynierzy Wrocław vs Rotterdam Jaguars
10:15 AM – Łotwa U20 vs Korsarze i Przyjaciele
1:15 PM – Kosynierzy Wrocław vs Łotwa U20
1:15 PM – Rotterdam Jaguars vs Korsarze i Przyjaciele
3:45 PM – Kosynierzy Wrocław vs Korsarze i Przyjaciele
3:45 PM – Łotwa U20 vs Rotterdam Jaguars
Grupa B
11:30 AM – Oldstarzy vs LSC Knights
11:30 AM – Riga Griffins vs Walkirie Katowice
2:30 PM – Oldstarzy vs Riga Griffins
2:30 PM – Walkirie Katowice vs LSC Knights
5:00 PM – Oldstarzy vs Walkirie Katowice
5:00 PM – Riga Griffins vs LSC Knights
6:00 PM – Mecz towarzyski: Polska U20 vs Łotwa U20

Terminarz drugiego dnia turnieju mężczyzn (14.05):

10:00 AM – Mecz o miejsce 5-8th pomiędzy A3 vs B4
10:00 AM – Mecz o miejsce 5-8th pomiędzy A4 vs B3
12:30 AM – Mecz o siódme miejsce
12:30 AM – Mecz o piąte miejsce
11:15 AM – Pierwszy półfinał
11:15 AM – Drugi półfinał
1:45 PM – Mecz o trzecie miejsce
3:00 PM – Finał
4:15 PM – Ceremonia rozdania nagród
 

Terminarz pierwszego dnia turnieju kobiet (13.05):

10:15 AM – Kosynierki Wrocław vs Poznań Hussars Ladies
11:30 AM – Korsarki Trójmiasto vs Polska U19
1:15 PM – Kosynierki Wrocław vs Riga Griffins
2:30 PM – Polska U19 vs Poznań Hussars Ladies
3:45 PM – Rig Griffins vs Korsarki Trójmiasto
5:00 PM – Kosynierki Wrocław vs Polska U19

Terminarz drugiego dnia turnieju kobiet (14.05):

10:00 AM – Poznań Hussars Ladies vs Riga Griffins
11:15 AM – Kosynierki Wrocław vs Korsarki Trójmiasto
12:30 PM – Polska U19 vs Riga Griffins
1:45 PM – Poznań Hussars Ladies vs Korsarki Trójmiasto

Grupy tegorocznej edycji:

silesia terminarz k silesia terminarz m

– Keep calm and ReLax. To hasło wciąż pozostaje aktualne. Tegoroczna Silesia to jak zwykle gwarancja niesamowitej atmosfery i dobrego lacrosse’a. Grill, muzyka, leżaczki, soda i oczywiście lacrosse – cóż może być przyjemniejszego? Przygotowania do Silesii to trudny temat. Nie da się ukryć, że nie zawsze wszystko przebiega według planu. W tym roku na pewno marketingowo i promocyjnie daliśmy ciała. Nie zmienia to faktu, że samo wydarzenie odbędzie się bez kłopotów. Wszystko będzie przygotowane na „cacy”. A w przyszłym roku to już będzie prawdziwa petarda! Moim zdaniem turniej, póki co dedykowany jest dla zawodników i zawodniczek i ich najbliższych. To chyba jedyna okazja w ciągu roku, by spotkać się w tak dużym gronie i zamiast stresować się ciężkim ligowym meczem, zagrać po prostu dla przyjemności. Oczywiście dla kibiców z zewnątrz to również fajne przeżycie, ponieważ non stop coś się dzieje, przez 7-8 godzin i to na kilku boiskach. Na Silesii łatwo się zakochać w tym sporcie i w tych ludziach. Warto powiedzieć przede wszystkim o dodatkowym meczu towarzyskim pomiędzy młodymi Polakami i Łotyszami. Dodatkowo w sobotę po południu zaprzyjaźnieni wrocławscy rugbiści zagrają towarzysko z drużyną z Wysp Brytyjskich. Poza tym oczywiście grill, soda, no i loteria Polish Eagles. Z tego co wiem jedna z nagród będzie naprawdę warta kilkunastu losów inwestycji. Wszystkich zapraszamy także na imprezę Silesiową, w tym roku w małej Drukarni, czyli w pubie Memento pod nasypem. Lokal inny, ale właściciel ten sam, więc poczujemy się jak u siebie. Poza tym, mam stamtąd bliżej do domu… – komentuje organizator wydarzenia, Piotr Węgrzyk.

Dla wszystkich, którzy jeszcze nie zaczęli asymilacji z tegoroczną edycją polecamy obejrzeć, co się działo rok temu, aby powoli wdrażać się w klimat weekendowego turnieju!

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Exize