Tydzień pełen lacrosse’a z Heathem Garlowem

Postać trenera Heatha Garlowa w polskim środowisku lacrosse’a jest znana chyba każdemu zawodnikowi i zawodniczce, gdyż charyzmatyczny Amerykanin z plemienia Seneka szybko zaskarbił sobie sympatie wszystkich – nic dziwnego, że kiedy w pod koniec stycznia pojawił się w Polsce, stał się personą bardzo rozchwytywaną.

Trener Garlow najpierw pojechał z Polish Eagles do Pragi, gdzie drużyna box lacrosse wzięła udział w siódmej edycji Mayor’s Lax Cup. Następnie poprowadził on treningi we Wrocławiu, później odbył sesje treningowe z zawodnikami Poznań Hussars i Poznań Hussars Ladies, aby tydzień zakończyć w Katowicach, gdzie w czwartek trenował drużynę śląskich Walkirii, a w piątek sprawdzić umiejętności chłopaków z Legionu Katowice, Kraków Kings oraz Spartans Oświęcim.

Na tym nie koniec wrażeń, gdyż w weekend trener poprowadzi osiem jednostek treningowych dla żeńskiej reprezentacji Polski oraz żeńskiej reprezentacji Polski do lat 19. Każda z sesji trwać będzie po dwie godziny, więc dziewczyny spędzą na bocznej murawie Stadionu Śląskiego sporo godzin, co na pewno będzie dla nich niezapomnianym doświadczeniem, gdyż pan Garlow uczy lacrosse’a już od ponad 25 lat. Co więcej, pod koniec weekendu, trener wróci do Wrocławia, gdzie w niedzielny wieczór odbędzie się trening box lacrosse’a. Sporo wrażeń, jak na tydzień pobytu, prawda?

– Sprowadzenie trenera Garlowa do Polski okazało się fenomenalnym ruchem, więc kiedy ponownie nadarzyła się ku temu okazja, nie zastanawialiśmy się ani chwili, gdyż jest to fantastyczny trener i wspaniała osoba. Jego miłość i pasja do lacrosse’a jest dostrzegalna na każdym kroku, a jego zasługi dla polskiego laxa są nieocenione. Trener Garlow sprawdza się jako fachowiec w każdej odmianie lacrosse’a, zarówno boxa, jak i fielda, czy to męskiego, czy żeńskiego. Nadchodzący weekend zapowiada się ekscytująco, gdyż poprowadzi on treningi dla żeńskiej reprezentacji Polski, a także kadry U19. Mam nadzieję, że na kolejne spotkania z amerykańskim trenerem nie trzeba będzie czekać długo, gdyż przekazywana przez niego wiedza jest wspaniała. Kto wie, może wkrótce będziemy mogli korzystać z jego doświadczenia na co dzień, bo jak wiemy, planuje on przeprowadzkę do Polski – komentuje menedżer żeńskiej reprezentacji Polski, Dawid Wójcik.

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Wacky Penguin Media