Weekend z lacrossem w Münster

W pierwszy weekend marca, w niemieckim Münster odbędzie się kolejna edycja turnieju Mohawks March Madness, gdzie zaprezentują się europejskie drużyny, a wśród nich przedstawiciele z Polski.

Dla naszych zawodników jest to idealna okazja na rozgrzanie swoich kijków i sprawdzenie formy po przerwie zimowej, przed kolejną rundą rozgrywek Polskiej Ligi Lacrosse i Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet, które ruszają już niebawem. Wprawdzie kadrowicze i kadrowiczki mieli okazję liznąć trochę lacrosse’a w europejskim wydaniu podczas turniejów w Belgradzie, Budapeszcie czy Mediolanie, jednak tak naprawdę dopiero teraz, kiedy wszyscy solidnie przepracowali ostatnie miesiące, zobaczymy na jakim etapie przygotowań do rozgrywek się znajdują.

W męskich rozgrywkach zobaczymy następujące ekipy:
Wettingen Wild Lacrosse (SZW)
Graz Gladiators Lacrosse (AUS)
Vienna Monarchs Lacrosse (AUS)
Cebulax (Polish Pick-Up Team) (POL)
Münster Mohawks Lacrosse e.V. (NIE)

Tym razem na podbój europejskich boisk nie wyrusza męska reprezentacja Polski, ale dobrze wszystkim znany mixteam o wdzięcznej nazwie Cebulax, który zaliczy tym samym swój trzeci turniej. Po zdobyciu trzeciego miejsca na New Year’s Budapest Cup 2016 oraz drugiego na turnieju w Burgas, wszyscy zawodnicy wchodzący w skład tej drużyny liczą, iż teraz uda im się wrócić do kraju ze złotym medalem.

Nie będzie to łatwe zadanie, gdyż oprócz gospodarzy z Münster, czekają na nich starcia z dwoma austriackimi ekipami, a także jedną Szwajcarską. Nie brzmi to oczywiście jak misja niemożliwa, lecz Cebulaxi będą musieli pokazać się z naprawdę dobrej strony, jeśli chcą w niedzielę zagrać w meczu finałowym.

Wszystkie spotkania (oprócz finału) rozegrane zostaną systemem 4×15 minut. Ostatnie pojedynki to potyczki 2×25 minut. Po wyniki zapraszamy na stronę wydarzenia, czyli TUTAJ, a także na naszego Facebooka, czyli TUTAJ.

Kadra Cebulax na turniej w Münster:
Krzysztof Burzyński (B), Bartosz Szyszkowski, Adam Tymorek, Kamil Drab, Łukasz Wykręt, Daniel Smaza, Jędrzej Madej, Dawid Wójcik, Jan Rydzak, Antoni Saturny, Maciej Krupniewski, Luke Stypulkowski, Jakub Stanek, Kacper Jankowski, Błażej Rokicki, Ryszard Matkowski, Kajetan Statkiewicz, Maurycy Mierkiewicz, Miłosz Pellowski, Jannik Jauch, Przemysław Tabor.

Rozpiska meczów podczas  Mohawks March Madness:

Sobota

 

9:00 – 10:25 Vienna Wettingen
10:30 – 11:55 Munster Cebulax
12:00 – 13:25 Graz Wettingen
13:30 – 14:55 Munster Wienna
15:00 – 16:25 Wettingen Cebulax
16:30 – 17:55 Munster Graz
18:00 – 19:25 Cebulax Vienna

Niedziela
9:00 – 10:25 Vienna Graz
10:30 – 11:55 Munster Wettingen
12:00 – 13:25 Cebulax Graz
13:30 – 14:30 3 4
14:35 – 15:30 1 2

– Wyjazd do Munster jako Cebulax to pierwsza poważna okazja przed nadchodzącą rundą w PLL, aby sprawdzić się na dużym boisku oraz idealna opcja na weekend spędzony w towarzystwie ludzi, którzy mają tą samą pasję. Kolejny cel naszego polskiego zespołu lakrosowej cebuli osiągnięty, kolejny wyjazd, kolejny razem i tym razem do Niemiec, czyli innego kraju Europy (ostatnio odwiedziliśmy Burgas, Bułgaria). Cieszy, że do drużyny włączają się osoby z innych  miast, oby w przyszłości skład był zawsze pełen „cebuli”.

– Przed nami długi weekend, dużo czasu gry, emocji oraz niezapomnianych wrażeń. Mamy zawodników z Katowic, Wrocławia, Poznania oraz Krakowa. Zapowiada się bardzo interesująco – komentuje Jan Rydzak.

ŻEŃSKA EDYCJA TURNIEJU

W kobiecych rozgrywkach weźmie natomiast udział żeńska reprezentacja Polski, która przygotowuje się do The World Games, odbywających się w lipcu tego roku we Wrocławiu. Po turniejach w Belgradzie i Mediolanie, a także zgrupowaniu w Katowicach pod koniec stycznia, kadrowiczki spotkają się ponownie w Niemczech, gdzie powalczą o pierwsze w tym roku zwycięstwo i miejsce w składzie na TWG.

Dla 23 zawodniczek reprezentacji, będzie to ostatnia okazja, żeby przekonać do siebie sztab szkoleniowy, który stanie przed trudnym zadaniem wybrania piętnastu dziewczyn, jakie reprezentować będą Polskę na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich we Wrocławiu.

W żeńskich rozgrywkach zobaczymy następujące ekipy:
Victoria Lacrosse (NIE)
Wettingen Wild Lacrosse (SZW)
HTHC Hamburg Warriors (NIE)
LCC Radotín (CZE)
Polish National Lacrosse Team (POL)
Münster Mohawks Lacrosse e.V. (NIE)

Jak widać po rozpisce, żeńska kadra w Niemczech zmierzy się z ciekawymi i wymagającymi przeciwniczkami, a pojedynek z LCC Radotin powinien przynieść najwięcej emocji. Mamy nadzieję, że dziewczyny wyniosą z turnieju mnóstwo doświadczenia, rozgrywając wiele wspaniałych spotkań i wrócą do domu z medalem za pierwsze miejsce!

Wszystkie spotkania 2×25 minut. Po wyniki zapraszamy na stronę wydarzenia, czyli TUTAJ, a także na naszego Facebooka, czyli TUTAJ.

Kadra Polski na turniej w Münster:
Neumann Marta (B); Majewska Paulina (B); Foryta Katarzyna; Lisiecka Anna; Łągiewka Katarzyna; Sadowska Kamila; Białowąs Kaja; Zielewicz Marianna; Skorupka Olga; Czarnota Karolina; Kosmala Agnieszka; Ogorzałek Alicja; Skwarska Klaudia Czarnecka Katarzyna; Żbikowska Aleksandra; Walczyńska Aleksandra; Juchniewicz Beata; Kacperczyk Małgorzata; Wawrzynów Joanna; Flisikowska Ilona.

Rozpiska meczów podczas  Mohawks March Madness:

SOBOTA

 

9:00 – 9:55 Munster Berlin
10:00 – 10:55 Radotin PWNT
11:00 – 11:55 Hamburg Wettingen
12:00 – 12:55 Radotin Munster
13:00 – 13:55 Wettingen Berlin
14:00 – 14:55 PWNT Hamburg
15:00 – 15:55 Munster Wettingen
16:00 – 16:55 Hamburg Radotin
17:00 – 17:55 Berlin PWNT
18:00 – 18:55 Radotin Berlin

NIEDZIELA
 
9:00 – 9:55 Hamburg Munster
10:00 – 10:55 PWNT Wettingen
11:00 – 11:55 Berlin Hamburg
12:00 – 12:55 PWNT Munster
13:00 – 13:55 Wettingen Radotin
14:30 – 15:25 FINAL FINAL

– Turniej w Münster, jak na amatorskie rozgrywki jest w tym roku bardzo silnie obsadzony, gdyż oprócz naszej kadry, pojawią się tam drużyny z Niemiec i Szwajcarii, a także dobrze nam znane rywalki z czeskiego Radotina, więc na brak ciekawych meczów na pewno nie będziemy narzekać. Dziewczyny jadą do Niemiec z ustalonymi przez sztab trenerski priorytetami, chcąc zaliczyć kolejne minuty na europejskich boiskach i pokazać trenerom, dlaczego to właśnie one powinny otrzymać szansę reprezentowania Polski podczas The World Games. Mam nadzieję, że przy tych wszystkich założeniach, celach i ambicjach, drużyna nie zapomni o radości, jaką przynosi gra w lacrosse i spędzi najbliższy weekend we wspaniałej, rodzinnej atmosferze – podsumowuje koordynator kadry, Dawid Wójcik.

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Mohawks March Madness