Żeńska reprezentacja U19 z kolejnym zgrupowaniem!

W najbliższy weekend (11-12 lutego) Górny Śląsk ponownie stanie się bazą dla zdolnej młodzieży, która pojawi się na kolejnym w tym roku zgrupowaniu żeńskiej reprezentacji Polski do lat 19.

Początek roku jest dla żeńskiego lacrosse’a w Polsce bardzo udany. Po turniejach w Belgradzie i Mediolanie, a także zgrupowaniu w Katowicach i Chorzowie, jakie miało miejsce pod koniec stycznia, z siedziby Europejskiej Federacji Lacrosse nadeszły bardzo dobre wiadomości. Pierwsza z nich, dotycząca Mistrzostw Europy Kobiet do lat 20, gdyż debiutancka edycja tej imprezy odbędzie się w 2018 roku w Polsce – w konkursie na organizację, Polskiej Federacji Lacrosse udało się pokonać Niemcy oraz Czechy. O ile ME U20 są planem bardziej odległym to kolejna z wiadomości dotyczy bieżącego roku – dzięki współpracy z ELF, na przełomie czerwca i lipca na śląskich boiskach odbędzie się ELF Challenge: Coal Cup, czyli dziewięciodniowa impreza będąca alternatywą dla tegorocznych mistrzostw świata w Anglii oraz okazją dla nowych drużyn. Brzmi świetnie, prawda?

Takie wiadomości tylko zwiększyły zapał młodych kadrowiczek, którym pomimo zorganizowanego dwa tygodnie temu zgrupowania, nadal mało zająć i treningów – stąd właśnie kolejne sesje treningowe, które odbędą się w najbliższy weekend. Tym razem, obszarem działań będą Mysłowice i Katowice, a dokładniej hala sportowa w pierwszym z miast oraz boisko RAPID w stolicy Górnego Śląska.

Dziewczyny na treningach spędzą w sumie 12 godzin, rozłożonych na dwa dni zgrupowania. Podczas tego weekendu, sztab trenerski kadry U19 będzie chciał skupić się ponownie na podstawach, przeprowadzając zawodniczki przez tajniki odpowiedniej rozgrzewki, prawidłowej postawy podczas wykonywanych ćwiczeń, przedstawieniu możliwości pracy na ściance i wyjaśnieniu zawiłych zasad żeńskiego lacrosse’a – wszystko to ma sprawić, iż dziewczyny znajdą się na kolejnym poziomie rozwoju, zaliczając kolejny etap przygotowań do mistrzostw Europy (2018) i mistrzostw świata, które w 2019 odbędą się w Kanadzie.

Podczas jednej z sesji treningowych, dojdzie także do spotkania z żeńską drużyną Kraków Queens, która pojawi się na Śląsku w celu odbycia wspólnego treningu i wprowadzenia młodych zawodniczek z Krakowa w poczet kadry U19.

– Po ostatnim zgrupowaniu, dziewczyny same zgłosiły się do mnie z zapytaniem, czy jest szansa na częstsze spotkania. Tworząc projekt kadry U19, mieliśmy w głowie zamysł na zgrupowania raz na trzy miesiące, aby cały ten proces przeprowadzić dość spokojnie, mając na uwadze fakt, że są to jeszcze uczennice gimnazjów i liceów, muszące pogodzić sport z nauką i bardzo często przygotowaniem do matury. Jednak w momencie, kiedy same zawodniczki wysyłają takie sygnały, stwierdziliśmy, iż nie można ograniczać ich rozwoju i stąd pomysł zgrupowania w ten weekend. Od tego momentu, na pewno będziemy spotykać się częściej z naszą juniorską reprezentacją, gdyż wiadomość o przyznaniu Katowicom organizacji ME U20 w przyszłym roku, dała wszystkim wiele pozytywnej energii do dalszych działań – podsumowuje Dawid Wójcik, koordynator żeńskiej reprezentacji Polski w lacrosse.

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Wacky Penguin Media