Zgrupowanie żeńskiej reprezentacji w Trójmieście

Przygotowania żeńskiej reprezentacji Polski lacrosse’a do The World Games 2017 nie zwalniają tempa.Po warsztatach w Katowicach oraz wyjeździe Team Poland na turniej do Kopenhagi, polskie zawodniczki czeka kolejny etap – zgrupowanie w Trójmieście.

W dniach 19-20 września, tuż nad polskim morzem, pojawi się około 70 zawodniczek, które podczas dwudniowych treningów, będą prezentować swoje umiejętności, ale także uczyć się od trenerów i bardziej doświadczonych koleżanek.

Nowością w przygotowaniach do TWG 2017 jest fakt, że pieczę nad całością sprawować będzie duet nowych ludzi. Mowa tutaj o trenerze reprezentacji, Richardzie Bosie oraz koordynatorze kadry, Dawidzie Wójciku. Obie postacie są nowe w polskim środowisku lacrosse’a, dlatego też wszyscy jesteśmy ciekawi, jak zapełnią puste do tej pory karty żeńskiej drużyny narodowej.

W związku z powyższym, poprosiliśmy o kilka słów komentarza pana Bosa.

Spodziewam się, że zawodniczki dadzą z siebie 110% na zgrupowaniu – komentuje trener. – Możliwość grania w lacrosse’a na najwyższym poziomie powinna być zaszczytem i wynagrodzeniem za pracę, którą włożono aby dotrzeć do tego punktu. Mowa tutaj o pracy na i poza boiskiem. Nie można tylko te 2 dni w miesiącu ostro pracować, trzeba to robić cały czas. Mam nadzieje, ze zawodniczki wezmą to sobie do serca.

– Krótko mówiąc; jest dużo roboty i mało czasu, ale mam nadzieje, że wszyscy przyjadą z chęcią na zgrupowanie. Te zgrupowania, myśląc w kontekście o MŚ 2017, są ogromna szansą, żeby pokazać w Europie, że polski lacrosse się liczy.

Trener reprezentacji, miał także co nieco do przekazania samym zawodniczkom.

– Na treningach mogą się spodziewać ze będzie ostro. Mamy tylko 2 dni i jest dużo do przerobienia już na pierwszej sesji. Wszystko będzie połączeniem ćwiczeń nad kondycją i techniką. Będzie intensywnie, ale mam nadzieje, że każda z zawodniczek przyjedzie przygotowana do ‚roboty’. Po treningach mam nadzieje ze dziewczyny będą miały dobry nastrój i mnóstwo motywacji, oraz że wezmą ze sobą nową wiedzę i przeniosą ją do drużyn, aby podnieść poziom żeńskiego lacrosse’a w Polsce – zakończył Richard Bos.

Jak widać, przed dziewczynami dwa dni intensywnej pracy, jednak w procesie tworzenia żeńskiej reprezentacji, która będzie dumnie i godnie reprezentować nasz kraj poza granicami, jest to niezwykle ważne. Powodzenia panie!

Źródło: ZakrzywionyKij.pl
Photo by Dawid Szymczak